تست عینک بلوکات با گوشی و لیزر

انواع روش‌ تست عینک بلوکات


امروزه یکی از شناخته شده ترین محصولاتی که تقریباً اکثرِ مردم مخصوصاً جوانان با آن آشنا هستند عینک بلوکات است. از آن جایی هم که همگیِ ما روزانه ساعاتِ زیادی را با کامپیوتر و موبایلِ خود درگیر هستیم، اورجینال بودنِ محصولی که خریداری می‌کنیم، بسیار مهم است. به همین خاطر تصمیم گرفتیم تا در این مقاله، تمامیِ روش هایی تست عینک بلوکات را به شما آموزش دهیم. همچنین دیگر محصولاتی که از عدسی عینک بلوکات به مراتب بهتر هستند را نیز به شما معرفی کرده ایم. پس اگر علاقه دارید تا جامع ترین اطلاعات را بدست آورید و آگاه تر از دیگران باشید، پیشنهاد می‌کنیم تا انتهای مقاله emiroptic را همراهی کنید.

تشخیصِ بلوکات بودنِ عدسی

بلوکات بودنِ یک عدسی با چندین روشِ مختلف قابلِ تشخیص است که همگی آنها را خواهیم گفت
اما آیا می‌دانید
> بلوکات بودنِ عدسی اصلاً یعنی چه؟
> به چه عدسی ای بلوکات می‌گویند؟
جوابِ درست را می‌دانید؟
قطعاً نه!

خیلی از شما با اطمینان ممکن است جواب دهید که “عینک بلوکات مخصوصِ کارِ طولانی با کامپیوتر است” و یا اینکه بگویید “عینک بلوکات نورهای خطرناکِ نمایشگرها را کات می‌کند”
اما اینطور نیست…
جوابِ درست، چیزِ دیگریست.
متاسفانه اطلاعاتِ ناقصی که از منابعِ مختلف در اختیارِ مردم قرار میگیرد، مسبب اصلیِ این اشتباه در تعریفِ عدسی عینک بلوکات است. خیلی از افراد هنوز ماهیتِ اصلیِ عدسی بلوکات را نمی‌شناسند و گمان می‌کنند که این عدسی برای کارِ طولانی مدت با کامپیوتر و موبایل مناسب است. در صورتیکه اصلاً اینطور نیست.


تست عینک بلوکات با گوشی و لیزر

عینک بلوکات چیست؟

عدسی عینک بلوکات محصولی است که برای کسانی که چشمانشان به نور حساس است. گاهاً از خُشکیِ چشم رنج می‌برند و یا اینکه دچارِ آب مروارید شده اند.
اما
برای کسانی که ساعاتِ زیادی را با کامپیوتر و موبایلِ خود درگیرند و یا اینکه چندین ساعت در روز به بازی های کامپیوتری مثلِ Xbox و PS4 مشغولند اصلاً جوابگو نیست!
بلوکات تنها بخشِ محدودی از امواجِ پر انرژی را فیلتر می‌کند، نه همه‌ی آنها را!
تمرکزِ اصلیِ این عدسی عمدتاً بر رویِ فیلتر کردنِ نورهای بنفشِ بین 400 تا 420 نانومتر است. نورهایی که حجمِ خیلی زیادی از آنها دائماً توسطِ خورشید و لامپ های LED محیطِ اطرافمان به چشمانِ ما برخورد می‌کنند. پس اگر حس می‌کنید که چشمانِ حساسی دارید و اذیت می‌شوید، عدسی عینک بلوکات مناسبِ شما است.
ولی
اگر بخاطرِ کارِ زیاد با کامپیوتر و موبایل یا بازیِ Xbox PS4 چشمانتان اذیت است، راه حلِ شما عدسی بلوکنترل است.
زیرا عدسی بلوکات تابش نمایشگرها را به خوبی فیلتر نمی‌کند و اصلاً جوابگو نخواهد بود. مگر در مواردِ خاصی که چشمانِ شخص، حساسیتِ خیلی کمی داشته باشد و میزان خستگیِ چشمانش آنچنان زیاد نباشد.
اما عدسی بلوکنترل به خوبی فیلتر می‌کند! آن هم چه فیلتری.🔥👌
باید خودتان تست کنید تا متوجه این موضوع شوید.
اما نه همه‌ی بلوکنترل ها !!! خیلی از آنها بی‌کیفیت هستند.
در ادامه، بیشتر درباره بلوکنترل و معرفیِ بهترینِ آنها صحبت خواهیم کرد.


تست عینک بلوکات

انواع روش تست عینک بلوکات

در این بخش قصد داریم تا چندین روش تست عینک بلوکات که در بین مردم مرسوم است را به طورِ کامل توضیح دهیم. بعد از خواندنِ این بخش شما به راحتی می‌توانید انواع عدسی ها را تست کنید و دیگر نزدیکانتان نیز آموزش دهید. بعضی از این روش ها بسیار خوب و موثر هستند ولی برخی از آنها کاملاً بی معنی و غیرِ حرفه ای هستند که متاسفانه در بین مردم مرسوم شده است و در Google نیز به دفعاتِ زیادی سرچ می‌شود. پس ما نیز آنها را برای شما تفسیر کرده ایم تا خودتان بتوانید بهترین راه را انتخاب کنید.

تست عینک بلوکات

تست عینک بلوکات با لیزر

سریعترین راهِ تست عینک بلوکات، استفاده از لیزر است. آن هم لیزری که تابشِ آن در محدوده زیرِ 420 نانومتر باشد. اگر محدوده تابشیِ آن بیشتر از 420 باشد از عدسی عبور می‌کند و شما نمی‌توانید بلوکات بودنِ عدسی را تست کنید. زیرا عدسی های بلوکات تنها نورهایی با طول موجِ کمتر از 420 نانومتر را از خود عبور نمی‌دهند. مابقی نورهای بعد از 420 نانومتر، از عدسی بلوکات عبور می‌کنند. پس حتماً به برچسبِ مشخصاتِ رویِ لیزر توجه کنید. اطلاعاتی که روی آن نوشته شده را خیلی با دقت بررسی کنید. باید بفهمیم که طولِ موجِ تابشیِ این لیزر چقدر است. به دنبالِ واژه WaveLength به معنیِ طولِ موج بگردید. عددی که روبرویِ آن نوشته شده است جوابِ اصلیِ ما است. حتما باید بینِ 400 تا 420 باشد.

تست عینک بلوکات

همانطور که در تصویر مشخص است، لیزری که ما برای انجامِ تست عینک بلوکات انتخابش کردیم، نورهای تا طولِ موجِ 405 تا 415 نانومتر را از خود ساطع می‌کند نه بیشتر! پس برای انجامِ آزمایش مناسب است. البته اگر تا 420 نانومتر را از خود ساطع می‌کرد خیلی بهتر بود ولی همین نیز کافیست. توجه داشته باشید که این نورِ لیزر، پُر انرژی ترین قسمتِ نورِ مرئی است که اصابتِ آن با چشم بسیار بسیار خطرناک است. پس خیلی خیلی مواظب باشید تا از هیچ سطحی به سمتِ چشمانتان بازتاب نشود و شما نیز تحتِ هیچ شرایطی آن را به سمتِ چشمِ نزدیکانتان نتابانید. زیرا آسیب های جبران ناپذیری بر چشم وارد می‌کند که نتیجه آن فقط یک عمر پشیمانی و افسوس است.

حال وقتی این لیزر را بر رویِ سطحِ عدسی بلوکات بتابانیم، خواهیم دید که تقریباً هیچ نوری از عدسی عینک بلوکات عبور نمی‌کند. زیرا ویژگی اصلیِ عدسی بلوکات این است که تا حدِ توان، نورهای تا طولِ موجِ 420 نانومتر را از خود عبور ندهد. یا اگر عبور می‌دهد کمتر از %5 باشد. پس وقتی این لیزر به عدسی تابانده شود، %95 درصدِ آن بازتاب می‌شود و تنها ذره ای از آن عبور می‌کند. این اتفاق نشان دهنده آن است که این عدسی بلوکات است. در صورتی که یک عدسی آنتی رفلکس اصلاً همچین ویژگی ای را ندارد و نورِ لیزر کاملاً از آن عبور می‌کند.
مشاوره رایگان واتساپ Whatsapp

مشاوره رایگان

☎️ با ما تماس بگیرید :
943 0 98 66 – 021
12 987 64 – 0921
صفحه رسمی اینستاگرام
واتساپ Whatsapp

در صورتِ داشتنِ هرگونه سوال
حتماً با مشاورینِ ما در ارتباط باشید.
متخصصین ما به طور جامع و با لبی خندان، به تمامیِ پرسش‌های شما پاسخ خواهند داد و در نهایت بهترین محصول را که دقیقاً مناسبِ خودتان است، تقدیمتان خواهند کرد.
تست عینک بلوکات

بوسیله مشخصاتِ پاکت عدسی بلوکات

این روش سریعترین راه برای تست عینک بلوکات است. زیرا تمامی مشخصاتِ عدسی روی پاکتِ آن ثبت شده است. عبارت هایی نظیرِ UV420 و یا Blue Cut اگر بر روی پاکتِ عدسی باشد، نشان می‌دهد که آن عدسی بلوکات است. فقط حواستان باشد که در هنگامِ تحویل گرفتنِ عدسی و عینکتان، حتماً پاکت های عدسی ای که سفارش دادید را نیز از عینک‌ساز تحویل بگیرید. در اینصورت خواهید فهمید که چه عدسی ای برای شما تراش داده اند و چه مشخصاتی دارد.
سوال:
آیا عینک‌ساز نمی‌تواند پاکتِ عدسی را عوض کند؟
چرا می‌تواند، ولی این اتفاق خیلی نادر است. زیرا تمامی عدسی ها از سمتِ نمایندگی، با پاکت به عینک‌ساز تحویل داده می‌شود. یعنی اگر عینک‌ساز بخواهد که عدسی را عوض کند، باید حتماً عدسی اورجینال را نیز به نمایندگی سفارش دهد. اینطور نیست که فقط پاکتِ فلان عدسی را بگیرد و یک جفت عدسی معمولی بجایش تراش دهد. اگر هم کسی بخواهد مرتکبِ همچین کلاهبرداری ای شود، فقط می‌تواند پاکت را به شما تحویل ندهد. یعنی یک عدسی معمولی را تراش دهد و پاکتِ آن را دور بیندازد. اینگونه کلاهبرداری ای قابل انجام است و متأسفانه گاهاً در بینِ همکارانمان دیده می‌شود. پس حتماً پاکتِ های عدسی را از عینک‌ساز طلب کنید و نمره چشمانتان را نیز با نمره‌ی روی پاکت چک کنید که همان نمره باشد.


# این مقاله ادامه دارد … (منتظر آپدیت های بعدی ما باشید)
جمع‌بندی

در این مقاله سعی کردیم تا مهم ترین روش‌های تست عینک بلوکات را به طور کامل برای شما شرح دهیم. اما به خاطر داشته باشید که عدسی بلوکات برای استفاده طولانی مدت با کامپیوتر مناسب نیست و بجای آن باید از عدسی بلوکنترل استفاده کرد. ولی متأسفانه در خیلی از عینک سازی های سراسر ایران، کماکان بلوکات را برای این مصرف به مشتریان معرفی می‌نماییند و این اشتباهی بزرگ است. زیرا بر طبق نظرات خود شما عزیزانی که عدسی بلوکات تهیه فرمودید، این محصولات برای کار طولانی با سیستم مناسب نیست.

شما می‌توانید با خیالی راحت، مرغوب ترین محصولات را در این وبسایت شناخته و در سریعترین زمان آنها را تهیه فرمایید. تمامی پرسنل این مجموعه شدیداً در تلاشند تا بهترین خدمات را به شما ارائه دهند. پس از این بایت خیالتان کاملاً آسوده باشد.

مشاوره رایگان

☎️ با ما تماس بگیرید :
943 0 98 66 – 021
12 987 64 – 0921
صفحه رسمی اینستاگرام
واتساپ Whatsapp
تشخیص عینک آفتابی اصل و فیک

تشخیص عینک آفتابی اصل و فیک

همان طور که گفتیم در این مقاله قصد داریم تا شما را با روش‌های مختلفی برای پی بردن به اورجینال بودن عینک آفتابی یا تقلبی بودن آن آشنا کنیم. یکی از رایج‌ترین روش‌هایی که برای تشخیص و تست عینک استفاده می‌شود این است که با استفاده از کنترل تلویزیون به اصل یا فیک بودن آن پی ببریم.

برای تست عینک می‌توان از کنترل یا ریموت تلویزیون استفاده کرد. نحوه تست عینک آفتابی با ریموت به این صورت است که شما می‌توانید شیشه عینک را جلوی ریموت بگیرید. اگر که عینک آفتابی اورجینال و اصل باشد، ریموت کنترل می‌تواند عملکرد خود را به خوبی داشته باشد، اما در صورتی که عینک آفتابی مورد نظر تقلبی باشد، شیشه فیک مانع عملکرد درست ریموت می‌شود.

بررسی کیفیت ساخت

بررسی کیفیت ساخت عینک آفتابی

از مهم‌ترین ویژگی‌هایی که می‌توان با استفاده از آن به اصل یا فیک بودن عینک پی برد، بررسی معیارها و ویژگی‌های ظاهری آن از جمله چگونگی ساخت و همچنین متریال به کار رفته در ساخت عینک است. عینک‌های اورجینال معمولاً از کیفیت بسیار خوب و بالایی برخوردار هستند و مواد به کار رفته در ساخت آن‌ها کیفیت و مرغوبیت بالایی دارند؛ همین موضوع، یعنی استفاده از مواد با کیفیت و مرغوب در ساخت عینک آفتابی اورجینال سبب می‌شود تا قیمت عینک آفتابی نسبت به محصولات مشابه و بی کیفیت بالاتر باشد.

برای این که بتوانید کیفیت یک عینک آفتابی را به خوبی تشخیص دهید، پیشنهاد می‌شود تا ویژگی‌های ظاهری آن را مورد بررسی قرار دهید. از این ویژگی‌های ظاهری می‌توان به دسته‌های عینک، کیفیت شیشه‌های آن، قیمت فریم عینک و قاب دور عدسی اشاره کرد. اگر که عینک آفتابی اورجینال باشد شما در تست عینک آفتابی باید متوجه این شوید که این بخش‌های نام برده شده با کیفیت خوبی ساخته شده باشند.

برای بررسی و تست ویژگی‌های ظاهری عینک آفتابی، پیشنهاد می‌شود تا در قسمت فریم و عدسی عینک آفتابی به این دقت داشته باشید که هیچ شکاف، خش، ضخامت‌های ناموزون وجود نداشته باشد. به طور کلی عینک‌های آفتابی فیک وزن کمتری نسبت به عینک اورجینال دارند و سبک‌تر هستند. همچنین بد نیست بدانید که در عینک آفتابی اورجینال زمانی که شما آن را از بالا مشاهده کنید، تقارن عینک را به خوبی مشاهده خواهید کرد.

تشخیص اصل بودن آن به وسیله سریال

تشخیص اصل بودن عینک آفتابی به وسیله سریال

امروزه در بازار به وفور مشاهده می‌شود که عینک‌های آفتابی زیادی به عنوان عینک اصل و اورجینال به مردم فروخته می‌شود؛ در صورتی که این عینک‌ها غیر اصل هستند. یکی دیگر از روش‌هایی که در تست عینک آفتابی شما می‌توانید از اصل بودن یا تقلبی بودن آن آگاه شوید، توجه به شماره سریال این عینک است. لازم به ذکر است که عینک‌های آفتابی اورجینال معمولاً دارای شماره سریال هستند که شما می‌توانید با مراجعه به وب‌سایت اصلی برند عینک آفتابی خریداری شده و تطبیق دادن شماره سریال وب‌سایت با شماره سریال بر روی عینک از اورجینال یا تقلبی بودن آن آگاه شوید.

preloader