انواع روش‌ تست عینک بلوکات5/5 - (4 امتیاز)

در این مقاله، اصلی ترین روش های تست بلوکات را با جزئیات دقیق و جامع به شما آموزش داده ایم. همچنین تکنولوژی بلوکنترل که قدرت آن از بلوکات به مراتب بالاتر است را به شما معرفی نموده و بهترین برندهای موجود در ایران را در اختیارتان قرار داده ایم. پس اگر با این اصطلاحات آشنا نیستید و یا قصد تست بلوکات خود را دارید، پیشنهاد می‌کنیم تا انتهای مقاله emiroptic را همراهی کنید.

تست بلوکات

اصلاً بلوکات چیست؟

بلوکات یک نوع عدسی بدون رنگ و شفاف عینک است. مخصوص کسانی است که چشمانشان به نور زیاد مخصوصاً نور خورشید حساس است و گاهاً بخاطر نورهای محیط اطرافشان، دچار خشکی چشم می‌شوند. همچنین برای میانسالان و کهنسالانی که از بیماری آب مروارید رنج می‌برند نیز این عدسی بسیار توصیه می‌شود.

اما بلوکات برای کسانی که ساعات زیادی را با کامپیوتر و موبایل و تلویزیون درگیرند اصلاً جواب نیست!
زیرا تکنولوژی بلوکات کاملا قدیمی شده است و این عدسی تنها بخش محدودی از امواج پر انرژی را فیلتر می‌کند، نه همه‌ی آنها را!

تمرکز اصلی این عدسی عمدتاً بر روی فیلتر کردن نورهای بنفش بین 400 تا 420 نانومتر است. نورهایی که حجم خیلی زیادی از آنها دائماً توسط خورشید به سمت ما چرتاب می‌شود.
پس اگر شما نیز چشمان حساس به نور دارید و از خشکی چشم رنج می‌برید ولی با کامپیوتر و موبایل ساعات زیادی کار نمی‌کنید، بلوکات می‌تواند برای شما مناسب باشد.

بلوکات یا بلوکنترل

بلوکات بخرم یا بلوکنترل؟

با دقت توجه کنید!!! اگر کسی هستید که بواسطه شغل خود روزانه ساعات زیادی را با کامپیوتر و موبایل یا هرگونه نمایشگرهای دیجیتال LED درگیر هستید، راه حل شما عدسی بلوکنترل است نه بلوکات!
زیرا بلوکات اصلا نمی‌تواند تابش نمایشگرها را به خوبی فیلتر کند و خستگی ناشی از کار زیاد با کامپیوتر را به طور محسوسی کاهش نخواهد داد!

مگر در موارد خاص و انگشت شماری که چشمان شخص، حساسیت خیلی کمی داشته باشد و میزان خستگی چشمانش آنچنان زیاد نباشد. در آنصورت باید گفت که ممکن است بلوکات برایشان جوابگو باشد.

اما عدسی بلوکنترل، البته فقط برندهای مرغوب و باکیفیت، مخصوص کار طولانی مدت با سیستم هستند. این عدسی ها نورهای آبی کامپیوتر را به خوبی فیلتر می‌کنند و میزان خستگی چشمانتان را به طور محسوسی کاهش می‌دهند. باید خودتان تست کنید تا متوجه این موضوع شوید. ولی این موضوع را هم بدانید که خیلی از آنها بی‌کیفیت و تقلبی هستند. خیلی مهم است که کدام برند را تهیه می‌کنید. به همین خاطر بهترین برندهای موجود در بازار ایران را به طور یکجا به شما معرفی کرده ایم.

مشاهده بهترین عدسی های بلوکنترل در ایران


حال بپردازیم به موضوع اصلی این مقاله یعنی معرفی اصلی ترین روش های تست بلوکات.

خیلی از شما عزیزان بواسطه تبلیغات و اطلاعات اشتباه دیگر مراکز فروش، اقدام به خرید این نوع محصول کرده اید. حال قصد دارید تا برای بالاتر رفتن علم و آگاهی و یا برطرف کردن شک و تردید خودتان از خریدی که انجام داده اید، از اصل بودن آن عدسی اطمینان حاصل کنید. به همین خاطر پیشنهاد می‌کنیم تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

انواع روش تست بلوکات

بعد از خواندن این بخش شما به راحتی می‌توانید انواع عدسی های بلوکات را تست کنید و به دیگر نزدیکانتان نیز آموزش دهید. بعضی از این روش ها بسیار خوب و موثر هستند ولی برخی از آنها کاملاً بی معنی و غیر حرفه ای هستند که متاسفانه در بین مردم مرسوم شده است و در Google نیز به دفعات زیادی سرچ می‌شود. به همین خاطر ما آنها را نیز برای شما تفسیر کرده ایم تا خودتان بتوانید بهترین راه را انتخاب کنید.

تست عینک بلوکات با لیزر

تست عینک بلوکات با لیزر

سریعترین راهِ تست، استفاده از لیزر است. آن هم لیزری که تابشِ آن در محدوده زیرِ 420 نانومتر باشد. اگر محدوده تابشیِ آن بیشتر از 420 باشد از عدسی عبور می‌کند و شما نمی‌توانید بلوکات بودنِ عدسی را تست کنید. زیرا عدسی های بلوکات تنها نورهایی با طول موجِ کمتر از 420 نانومتر را از خود عبور نمی‌دهند. مابقی نورهای بعد از 420 نانومتر، از عدسی عبور می‌کنند. پس حتماً به برچسبِ مشخصاتِ رویِ لیزر توجه کنید. اطلاعاتی که روی آن نوشته شده را خیلی با دقت بررسی کنید. باید بفهمیم که طولِ موجِ تابشیِ این لیزر چقدر است. به دنبالِ واژه WaveLength به معنیِ طولِ موج بگردید. عددی که روبرویِ آن نوشته شده است جوابِ اصلیِ ما است. حتما باید بینِ 400 تا 420 باشد.

تست عینک بلوکات با لیزر

همانطور که در تصویر مشخص است، لیزری که ما برای انجامِ تست بلوکات انتخابش کردیم، نورهای تا طولِ موجِ 405 تا 415 نانومتر را از خود ساطع می‌کند نه بیشتر! پس برای انجامِ آزمایش مناسب است. البته اگر تا 420 نانومتر را از خود ساطع می‌کرد خیلی بهتر بود ولی همین نیز کافیست. توجه داشته باشید که این نورِ لیزر، پُر انرژی ترین قسمتِ نورِ مرئی است که اصابتِ آن با چشم بسیار بسیار خطرناک است. پس خیلی خیلی مواظب باشید تا از هیچ سطحی به سمتِ چشمانتان بازتاب نشود و شما نیز تحتِ هیچ شرایطی آن را به سمتِ چشمِ نزدیکانتان نتابانید. زیرا آسیب های جبران ناپذیری بر چشم وارد می‌کند که نتیجه آن فقط یک عمر پشیمانی و افسوس است.

help_outline همین حالا با کارشناسان ما صحبت کنید

آموزش تست بلوکات اصل با لیزر

حال وقتی این لیزر را بر رویِ سطحِ عدسی بتابانیم، خواهیم دید که تقریباً هیچ نوری از عدسی عبور نمی‌کند. زیرا ویژگی اصلیِ آن این است که تا حدِ توان، نورهای تا طولِ موجِ 420 نانومتر را از خود عبور ندهد. یا اگر عبور می‌دهد کمتر از %5 باشد. پس وقتی این لیزر به عدسی تابانده شود، %95 درصدِ آن بازتاب می‌شود و تنها ذره ای از آن عبور می‌کند. این اتفاق نشان دهنده آن است که این عدسی از نوع UV420 است. در صورتی که یک عدسی آنتی رفلکس اصلاً همچین ویژگی ای را ندارد و نورِ لیزر کاملاً از آن عبور می‌کند.


تست عینک بلوکات

تشخیص از روی پاکت عدسی

یکی دیگر از روش های تست، از روی پاکت آن عدسی است. توجه داشته باشید که تمامی مشخصات و پوشش های به کار رفته در آن عدسی، معمولا بر روی پاکت آن نوشته شده است. فرقی نمی‌کند که بلوکات باشد یا آنتی رفلکس و یا بلوکنترل. پس حتما در هنگام خرید توجه داشته باشید که در کنار سفارشتان، پاکت عدسی را نیز از عینک ساز خود تحویل بگیرید. در این صورت کاملا مشخص می‌شود که چه عدسی ای را برای شما تراش داده اند و خیالتان از این بابت کاملا راحت خواهد بود.

تست عینک بلوکات

مشخصات روی پاکت را بخوانید

به پاکت عدسی خوب دقت کنید. معمولا چندین واژه را می‌توانید بر روی پاکت جستجو کنید. واژه هایی مثل UV420 و یا Blue Cut و یا Blue block. هرکدام از این کلمات را اگر بر روی پاکت عدسی مشاهده کردید بدانید که آن عدسی بلوکات است.


تشخیص از روی رنگ پوشش عدسی

یکی دیگر از روش های تشخیص و تست بلوکات، رنگ بازتاب نور از سطح عدسی است. این رنگ ترکیبی از سبز و بنفش است. در صورتی که عدسی های بلوکنترل رنگ پوشش آن آبی بنفش است. به همین خاطر به راحتی می‌توانید از روی رنگ پوشش روی عدسی، بلوکات یا بلوکنترل بودن آن را تشخیص دهید. اما توجه داشته باشید که از روی رنگ پوشش عدسی نمی‌توانید بلوکات بودن یا آنتی رفلکس بودن عدسی را تشخیص دهید. البته این موضوع و این روش، در تمامی عدسی‌ها صادق نیست. زیرا محصولاتی وارد بازار شده اند که با اینکه آنتی رفلکس هستند، رنگ پوشش آنها مثل بلوکنترل، آبی بنفش است.

تفاوت بلوکات و آنتی رفلکس

آنتی رفلکس و بلوکات رنگ پوشش مشابه دارند

مشکل اصلی اینجاست که بازتاب نور از سطح عدسی آنتی رفلکس و بلوکات خیلی شبیه به هم هستند و شما اصلا از روی ظاهر عدسی قادر به تشخیص آن نخواهید بود. اگر به تصویر بالا توجه نمایید کاملا این موضوع را متوجه خواهید شد که تشخیص بسیار سخت است. در اینصورت باید یا از روی پاکت عدسی و یا بوسیله لیزر، بلوکات بودن یا نبودن آن عدسی را تست کنید.


تست عینک بلوکات با گوشی

تست عینک بلوکات با گوشی

یکی از عجیب ترین موضوعاتی که درباره تست عینک بلوکات تابحال شنیده ایم، تست بلوکات با گوشی موبایل است. این حرف اصلاً یعنی چی؟ چگونه می‌توان بلوکات بودن را با گوشی موبایل تست کرد؟ هیچ روشی برای این کار وجود ندارد و شما اصلا نمی‌توانید با یک گوشی موبایل از بلوکات بودن یا نبودن یک عدسی مطلع شوید. درست است که در عدسی های آفتابی می‌توانید پُلاریزه بودن یا نبودن آن را تشخیص دهید ولی با گوشی موبایل اصلا نمی‌توان بلوکات را تشخیص داد. پس این روش تست را که در گوگل نیز بسیار ترند شده است و افراد زیادی آن را سرچ می‌کنند، فراموش کنید و به دیگران هم اطلاع دهید.


خرید عینک بلوکات

از کجا بلوکات اصل بخرم؟

از همینجا می‌توانید بهترین برندها را خریداری کنید. ما قاطعانه ادعا می‌کنیم که اصلی ترین مرجع عدسی های بلوکات و بلوکنترل در ایران هستیم! تمامی محصولاتی که مشاورین ما در این فروشگاه به شما پیشنهاد می‌دهند، کاملا اورجینال و مرغوب هستند و فقط بهترین برندهای موجود در ایران در این مرکز به شما پیشنهاد داده می‌شوند.

از طرفی هر برندی از نظر ما ارزش خرید ندارد! فقط محصولاتی که تعداد رضایت مشتری بالایی با خود به همراه داشته باشند را باید خرید.
پس از بابت خرید از این مرکز اصلا نگران نباشید. زیرا این موضوع، تخصص اصلی ما است.

مراحل خرید به چه صورت است؟

ابتدا عدسی مورد نظر خود را از دسته بندی های موجود در منو اصلی سایت انتخاب کنید و محصول نهایی را به سبد خرید خود اضافه کنید
بعد از آن از صفحه خرید عینک طبی فریم مورد نظرتان را نیز انتخاب نمایید. در نهایت نیز نمره چشم خود را به ما اطلاع دهید و تمام…

help_outline همین حالا با کارشناسان ما صحبت کنید

در صورت داشتن هرگونه ابهام یا سوالی بلافاصله با مشاورین ما در ارتباط باشید.
کافی است بر روی عکس زیر کلیک کنید تا از طریق یکی از درگاه های ارتباطی ما مشاوره رایگان دریافت نمایید.

مشاوره رایگان خرید بلوکات بلوکنترل

مشاوره رایگان دریافت کنید

مشاورین و پشتیبان های ما همه روزه از ساعت 11 صبح تا 8 شب آماده اند تا کاملا رایگان به شما مشاوره دهند. اگر هرگونه ابهامی در انتخاب عدسی و فریم عینک خود داشتید، حتما ما را مطلع نمایید تا یک خرید خوب و راحت را تجربه نمایید.

help_outline همین حالا با کارشناسان ما صحبت کنید

متخصصین ما به طور جامع و با لبی خندان، به تمامی پرسش‌های شما پاسخ خواهند داد و در نهایت بهترین محصول را که دقیقاً مناسب خودتان است، تقدیمتان خواهند کرد.
خدمت رسانی به شما هم وطنان عزیز، افتخار ماست.

سوالات متداول

 • چرا این محصول برای کامپیوتر و موبایل مناسب نیست؟
  زیرا تکنولوژی این محصول، بسیار قدیمی است و فقط نور بنفش را بلاک می‌کند، نه نور آبی‌ای که خیلی زیاد از مانیتور کامپیوتر و موبایل ساطع می‌شود. این عدسی اصلا توانایی فیلتر کردن نور آبی را ندارد و شما باید از بلوکنترل استفاده کنید که داخل وبسایت کامل به شما توضیح داده ایم.
 • من روزانه بالای 4 ساعت از سیستم استفاده می‌کنم. چه باید بخرم؟
  بهترین گزینه برای شما، خرید عدسی بلوکنترل است نه این عدسی! چون نور مانیتور را خیلی بیشتر فیلتر می‌کند و تکنولوژی جدیدتری دارد. داخل وبسایت، کامل به شما توضیح داده ایم.
 • چه روش هایی برای تست عدسی بلوکات وجود دارد؟
  اصلی ترین روش‌ها را در همین مقاله به شما توضیح داده ایم. تک تک آنها را مطالعه نمایید و بعد از آن به راحتی می‌توانید بلوکات بودن یا نبودن عدسی خود را تشخیص دهید.
 • بهترین روش برای تست عدسی بلوکات چیست؟
  بهترین روش برای تست بلوکات، استفاده از لیزر مخصوص بلوکات است. لیزری که بازه تابشی آن زیر 420 نانومتر باشد. اطلاعات دقیقتر آن را داخل مقاله با جزییات کامل توضیح داده ایم.
 • آیا تست عدسی بلوکات توسط چشم پزشک انجام می شود؟
  نه اصلا اجباری در این کار نیست. خود شما هم در خانه می‌توانید آن را تست کنید. فقط به یکسری تجهیزات ساده نیاز است که داخل همین مقاله آنها را معرفی کرده ایم.
 • آیا می توان تست عدسی بلوکات را در خانه انجام داد؟
  بله هیچ مشکلی در این کار نیست و با روش‌هایی که در این مقاله توضیح داده ایم، به راحتی می‌توانید در خانه آن را تست کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *