تست عینک بلوکات با گوشی و لیزر

انواع روش‌ تست عینک بلوکات


امروزه یکی از شناخته شده ترین محصولاتی که تقریباً اکثرِ مردم مخصوصاً جوانان با آن آشنا هستند عینک بلوکات است. از آن جایی هم که همگیِ ما روزانه ساعاتِ زیادی را با کامپیوتر و موبایلِ خود درگیر هستیم، اورجینال بودنِ محصولی که خریداری می‌کنیم، بسیار مهم است. به همین خاطر تصمیم گرفتیم تا در این مقاله، تمامیِ روش هایی تست عینک بلوکات را به شما آموزش دهیم. همچنین دیگر محصولاتی که از عدسی عینک بلوکات به مراتب بهتر هستند را نیز به شما معرفی کرده ایم. پس اگر علاقه دارید تا جامع ترین اطلاعات را بدست آورید و آگاه تر از دیگران باشید، پیشنهاد می‌کنیم تا انتهای مقاله emiroptic را همراهی کنید.


تست عینک بلوکات با گوشی و لیزر

عینک بلوکات چیست؟

عدسی عینک بلوکات محصولی است که برای کسانی که چشمانشان به نور حساس است. گاهاً از خُشکیِ چشم رنج می‌برند و یا اینکه دچارِ آب مروارید شده اند.
اما
برای کسانی که ساعاتِ زیادی را با کامپیوتر و موبایلِ خود درگیرند و یا اینکه چندین ساعت در روز به بازی های کامپیوتری مثلِ Xbox و PS4 مشغولند اصلاً جوابگو نیست!
بلوکات تنها بخشِ محدودی از امواجِ پر انرژی را فیلتر می‌کند، نه همه‌ی آنها را!
تمرکزِ اصلیِ این عدسی عمدتاً بر رویِ فیلتر کردنِ نورهای بنفشِ بین 400 تا 420 نانومتر است. نورهایی که حجمِ خیلی زیادی از آنها دائماً توسطِ خورشید و لامپ های LED محیطِ اطرافمان به چشمانِ ما برخورد می‌کنند. پس اگر حس می‌کنید که چشمانِ حساسی دارید و اذیت می‌شوید، عدسی عینک بلوکات مناسبِ شما است.
ولی
اگر بخاطرِ کارِ زیاد با کامپیوتر و موبایل یا بازیِ Xbox PS4 چشمانتان اذیت است، راه حلِ شما عدسی بلوکنترل است.
زیرا عدسی بلوکات تابش نمایشگرها را به خوبی فیلتر نمی‌کند و اصلاً جوابگو نخواهد بود. مگر در مواردِ خاصی که چشمانِ شخص، حساسیتِ خیلی کمی داشته باشد و میزان خستگیِ چشمانش آنچنان زیاد نباشد.
اما عدسی بلوکنترل به خوبی فیلتر می‌کند! آن هم چه فیلتری.🔥👌
باید خودتان تست کنید تا متوجه این موضوع شوید.
اما نه همه‌ی بلوکنترل ها !!! خیلی از آنها بی‌کیفیت هستند.
در ادامه، بیشتر درباره بلوکنترل و معرفیِ بهترینِ آنها صحبت خواهیم کرد.


تست عینک بلوکات

انواع روش تست عینک بلوکات

در این بخش قصد داریم تا چندین روش تست عینک بلوکات که در بین مردم مرسوم است را به طورِ کامل توضیح دهیم. بعد از خواندنِ این بخش شما به راحتی می‌توانید انواع عدسی ها را تست کنید و دیگر نزدیکانتان نیز آموزش دهید. بعضی از این روش ها بسیار خوب و موثر هستند ولی برخی از آنها کاملاً بی معنی و غیرِ حرفه ای هستند که متاسفانه در بین مردم مرسوم شده است و در Google نیز به دفعاتِ زیادی سرچ می‌شود. پس ما نیز آنها را برای شما تفسیر کرده ایم تا خودتان بتوانید بهترین راه را انتخاب کنید.

تست عینک بلوکات

تست عینک بلوکات با لیزر

سریعترین راهِ تست عینک بلوکات، استفاده از لیزر است. آن هم لیزری که تابشِ آن در محدوده زیرِ 420 نانومتر باشد. اگر محدوده تابشیِ آن بیشتر از 420 باشد از عدسی عبور می‌کند و شما نمی‌توانید بلوکات بودنِ عدسی را تست کنید. زیرا عدسی های بلوکات تنها نورهایی با طول موجِ کمتر از 420 نانومتر را از خود عبور نمی‌دهند. مابقی نورهای بعد از 420 نانومتر، از عدسی بلوکات عبور می‌کنند. پس حتماً به برچسبِ مشخصاتِ رویِ لیزر توجه کنید. اطلاعاتی که روی آن نوشته شده را خیلی با دقت بررسی کنید. باید بفهمیم که طولِ موجِ تابشیِ این لیزر چقدر است. به دنبالِ واژه WaveLength به معنیِ طولِ موج بگردید. عددی که روبرویِ آن نوشته شده است جوابِ اصلیِ ما است. حتما باید بینِ 400 تا 420 باشد.

تست عینک بلوکات

همانطور که در تصویر مشخص است، لیزری که ما برای انجامِ تست عینک بلوکات انتخابش کردیم، نورهای تا طولِ موجِ 405 تا 415 نانومتر را از خود ساطع می‌کند نه بیشتر! پس برای انجامِ آزمایش مناسب است. البته اگر تا 420 نانومتر را از خود ساطع می‌کرد خیلی بهتر بود ولی همین نیز کافیست. توجه داشته باشید که این نورِ لیزر، پُر انرژی ترین قسمتِ نورِ مرئی است که اصابتِ آن با چشم بسیار بسیار خطرناک است. پس خیلی خیلی مواظب باشید تا از هیچ سطحی به سمتِ چشمانتان بازتاب نشود و شما نیز تحتِ هیچ شرایطی آن را به سمتِ چشمِ نزدیکانتان نتابانید. زیرا آسیب های جبران ناپذیری بر چشم وارد می‌کند که نتیجه آن فقط یک عمر پشیمانی و افسوس است.

حال وقتی این لیزر را بر رویِ سطحِ عدسی بلوکات بتابانیم، خواهیم دید که تقریباً هیچ نوری از عدسی عینک بلوکات عبور نمی‌کند. زیرا ویژگی اصلیِ عدسی بلوکات این است که تا حدِ توان، نورهای تا طولِ موجِ 420 نانومتر را از خود عبور ندهد. یا اگر عبور می‌دهد کمتر از %5 باشد. پس وقتی این لیزر به عدسی تابانده شود، %95 درصدِ آن بازتاب می‌شود و تنها ذره ای از آن عبور می‌کند. این اتفاق نشان دهنده آن است که این عدسی بلوکات است. در صورتی که یک عدسی آنتی رفلکس اصلاً همچین ویژگی ای را ندارد و نورِ لیزر کاملاً از آن عبور می‌کند.
مشاوره رایگان واتساپ Whatsapp

مشاوره رایگان

943 0 98 66 – 021  ☎️
12 987 64 – 0921
صفحه رسمی اینستاگرام
واتساپ Whatsapp

در صورتِ داشتنِ هرگونه سوال
حتماً با مشاورینِ ما در ارتباط باشید.
متخصصین ما به طور جامع و با لبی خندان، به تمامیِ پرسش‌های شما پاسخ خواهند داد و در نهایت بهترین محصول را که دقیقاً مناسبِ خودتان است، تقدیمتان خواهند کرد.

خدمت رسانی به شما هم وطنانِ عزیز، افتخارِ ماست.
 تشخیص عینک آفتابی اصل و فیک

تشخیص عینک آفتابی اصل و فیک

همان طور که گفتیم در این مقاله قصد داریم تا شما را با روش‌های مختلفی برای پی بردن به اورجینال بودن عینک آفتابی یا تقلبی بودن آن آشنا کنیم. یکی از رایج‌ترین روش‌هایی که برای تشخیص و تست عینک استفاده می‌شود این است که با استفاده از کنترل تلویزیون به اصل یا فیک بودن آن پی ببریم.

برای تست عینک می‌توان از کنترل یا ریموت تلویزیون استفاده کرد. نحوه تست عینک آفتابی با ریموت به این صورت است که شما می‌توانید شیشه عینک را جلوی ریموت بگیرید. اگر که عینک آفتابی اورجینال و اصل باشد، ریموت کنترل می‌تواند عملکرد خود را به خوبی داشته باشد، اما در صورتی که عینک آفتابی مورد نظر تقلبی باشد، شیشه فیک مانع عملکرد درست ریموت می‌شود.

بررسی کیفیت ساخت

بررسی کیفیت ساخت عینک آفتابی

از مهم‌ترین ویژگی‌هایی که می‌توان با استفاده از آن به اصل یا فیک بودن عینک پی برد، بررسی معیارها و ویژگی‌های ظاهری آن از جمله چگونگی ساخت و همچنین متریال به کار رفته در ساخت عینک است. عینک‌های اورجینال معمولاً از کیفیت بسیار خوب و بالایی برخوردار هستند و مواد به کار رفته در ساخت آن‌ها کیفیت و مرغوبیت بالایی دارند؛ همین موضوع، یعنی استفاده از مواد با کیفیت و مرغوب در ساخت عینک آفتابی اورجینال سبب می‌شود تا قیمت عینک آفتابی نسبت به محصولات مشابه و بی کیفیت بالاتر باشد.

برای این که بتوانید کیفیت یک عینک آفتابی را به خوبی تشخیص دهید، پیشنهاد می‌شود تا ویژگی‌های ظاهری آن را مورد بررسی قرار دهید. از این ویژگی‌های ظاهری می‌توان به دسته‌های عینک، کیفیت شیشه‌های آن، قیمت فریم عینک و قاب دور عدسی اشاره کرد. اگر که عینک آفتابی اورجینال باشد شما در تست عینک آفتابی باید متوجه این شوید که این بخش‌های نام برده شده با کیفیت خوبی ساخته شده باشند.

برای بررسی و تست ویژگی‌های ظاهری عینک آفتابی، پیشنهاد می‌شود تا در قسمت فریم و عدسی عینک آفتابی به این دقت داشته باشید که هیچ شکاف، خش، ضخامت‌های ناموزون وجود نداشته باشد. به طور کلی عینک‌های آفتابی فیک وزن کمتری نسبت به عینک اورجینال دارند و سبک‌تر هستند. همچنین بد نیست بدانید که در عینک آفتابی اورجینال زمانی که شما آن را از بالا مشاهده کنید، تقارن عینک را به خوبی مشاهده خواهید کرد.

بررسی پلاریزه بودن عینک آفتابی

بررسی پلاریزه بودن عینک آفتابی

یکی دیگر از روش‌هایی که شما با تست عینک آفتابی می‌توانید به اصل یا تقلبی بودن آن پی ببرید، بررسی خاصیت پلاریزه عینک است. خاصیت پلاریزه به طور معمول سبب می‌شود تا در محیط‌های بسیار پر نور، این عینک بتواند تصویری بهتر و با کیفیت را با حذف نورهای اضافه به شما ارائه دهد. همچنین بد نیست در این جا به این موضوع اشاره شود که عینک پلاریزه می‌تواند به‌خوبی از چشمان شما در برابر نور مضر آفتاب محافظت کند. (برای محافظت از چشمان خود در مقابل نورهای آبی نیز می‌توانید از عینک موبایل یا کامیپیوتر استفاده کنید.)

در تست عینک آفتابی و ویژگی پلاریزه عینک شما می‌توانید از گوشی موبایل خود استفاده کنید. تشخیص پلاریزه بودن عینک آفتابی به وسیله تلفن همراه به این صورت است که شما بایستی لنز یا عدسی عینک را در مقابل گوشی خود قرار دهید؛ سپس بایستی یا لنز عینک یا صفحه نمایش گوشی را به اندازه 60 درجه بچرخانید. لازم به ذکر است اگر رنگ لنز کمی تیره‌تر شد، این بدین معناست که عینک آفتابی شما دارای خاصیت پلاریزه است.

تشخیص اصل بودن آن به وسیله سریال

تشخیص اصل بودن عینک آفتابی به وسیله سریال

امروزه در بازار به وفور مشاهده می‌شود که عینک‌های آفتابی زیادی به عنوان عینک اصل و اورجینال به مردم فروخته می‌شود؛ در صورتی که این عینک‌ها غیر اصل هستند. یکی دیگر از روش‌هایی که در تست عینک آفتابی شما می‌توانید از اصل بودن یا تقلبی بودن آن آگاه شوید، توجه به شماره سریال این عینک است. لازم به ذکر است که عینک‌های آفتابی اورجینال معمولاً دارای شماره سریال هستند که شما می‌توانید با مراجعه به وب‌سایت اصلی برند عینک آفتابی خریداری شده و تطبیق دادن شماره سریال وب‌سایت با شماره سریال بر روی عینک از اورجینال یا تقلبی بودن آن آگاه شوید.

بررسی علائم روی شیشه عینک آفتابی

بررسی علائم روی شیشه عینک آفتابی

یکی دیگر از روش‌های تست عینک آفتابی، بررسی علائم بر روی شیشه‌های آن است. به طور معمول برندهای معروف عینک آفتابی در دنیا بر روی شیشه‌های عینک خود یک نشان مخفی ایجاد می‌کنند که شما با بررسی آن می‌توانید مطمئن شوید که عینک آفتابی شما اورجینال است. برای مثال در عینک‌های اصل برند ری بن، بر روی روبینی‌های عینک حروف R و B با ظرافت و زیبایی خاصی حک شده‌اند؛ البته برای این که بتوانید این حروف را ببینید باید دقت زیادی به خر دهید و دقیق‌تر به عینک نگاه کنید.

جمع‌بندی

در این مقاله سعی کردیم تا شما برای با روش‌های تست عینک آفتابی آشنا کنیم. در این مقاله به این پرداختیم که به چه روش‌هایی می‌توانیم به اصل یا تقلبی بودن عینک آفتابی پی ببریم. اگر قصد خرید عدسی یا عینک طبی را دارید، می‌توانید از فروشگاه امیر اپتیک خرید خود را انجام دهید. با تشکر از شما که وقت ارزشمندتان را در اختیار ما گذاشتید و به مطالعه این مقاله پرداختید.

preloader