معایب و مضرات عینک بلوکات و بلوکنترل5/5 - (1 امتیاز)

یکی از پرکاربردترین و مهم ترین عینک های طبی، عینک های بلوکات و بلوکنترل هستند که با توجه به افزایش مشاغل وابسته با اینترنت کاربران بسیاری دارند. عدسی ‌های بلوکات و بلوکنترل علاوه بر این که فواید بسیار زیادی دارند، دارای برخی معایب هم هستند که در این مقاله به طور کامل درباره آن ها صحبت خواهیم کرد. با عینک امیر همراه باشید.

معایب بلوکات بلوکنترل

اصلی ‌ترین معایب و مضرات بلوکات و بلوکنترل

این عدسی ‌ها در کنار فواید خوب و موثری که دارند، طبیعتاً از یک سری معایب و مضرات نیز برخوردار هستند که قبل از خرید عدسی‌ها بهتر است نسبت به آن ها آگاه باشید.

اصلی ‌ترین معایب عدسی ‌های بلوکات و بلوکنترل عبارتند از:

 • بد عادت شدن چشم به راحتی
 • برخی تحقیقات نشان می‌دهد که بلوکات برای کودکان مناسب نیست و ممنوع است.
 • وجود محصولات تقلبی و فیک در بازار
 • قیمت بالای محصولات با کیفیت و اورجینال

بد عادت شدن چشم

بد عادت شدن چشم به راحتی

یکی از اصلی ‌ترین مسائلی که این عدسی ‌ها دارند این است که چشم ‌های شما را به راحتی زیاد، بد عادت می‌ کنند. این عدسی‌ ها دقیقاً مشابه مبل ‌های راحتی هستند. همگی ما وقتی مدت زیادی از مبل‌ های راحتی استفاده کنیم، بدن ما به آن راحتی و آسایش عادت می‌ کند و بعد از آن اگر روی مبل‌ های سفت و سخت بنشینیم قطعاً اذیت خواهیم شد.

یا مثلا صندلی های راحت خودرو را درنظر بگیرید که چقدر در هنگام رانندگی لذت بخش هستند. اما اگر روی صندلی اتومبیل‌ های معمولی بنشینید بعد از رانندگی طولانی، کمردرد می‌ شوید.

عدسی‌های بلوکات و بلوکنترل نیز به همین صورت هستند. مقدار فیلترینگ نوری که هر یک از این عدسی ‌ها به نوبه خود انجام می‌ دهند موجب می‌ شود که چشمان شما به آن شرایط بد عادت شوند و به آن راحتی و آسایش عادت کنند. زمانی که شما از این عدسی‌ ها استفاده نکنید چشمانتان زودتر از قبل به نور زیاد واکنش نشان می‌دهند و نسبت به قبل زود تر اذیت خواهند شد. در واقع چشمان شما در پی راحتی هستند. این اولین موضوعی است که باید با آن آشنایی داشته باشید.

کودکان بلوکات

بلوکات برای کودکان‌ ممنوع است

طبق مطالعاتی که کماکان در سراسر جهان در حال انجام است، خیلی از محققان از این سخن می ‌گویند که بهتر است کودکان از عدسی بلوکات استفاده نکنند.

این موضوع بخاطر این است که عدسی بلوکات، نورهای مرئی تا 420 نانومتر را به طور کامل از خود عبور نمی دهد. و این حدس و گمان وجود دارد که در آینده که کودکان بزرگ شوند ممکن است در رنگ هایی که می بینند تاثیر منفی بگذارد. در واقع این احتمال می‌رود که هر رنگ را  به آن صورتی که واقعا هست نتوانند ببیند.

البته این موضوع هنوز در دست بررسی بوده و ۱۰۰ درصد تایید نشده است. ولی به منظور پیشگیری  بیشتر، منطق حکم می‌کند که برای کودک خود، عدسی بلوکات خریداری نکنیم و به سراغ بلوگنترل برویم.

به همین خاطر کودکان بهتر است که از عدسی بلوکنترل استفاده کنند و البته بلوکنترل هایی که فقط بلوکنترل هستند، چون یکی سری از عدسی ها وجود دارند که هم بلوکات هستند و هم بلوکنترل که به آنها توتال بلو می‌گویند.

بلوکات بلوکنترل تقلبی فیک

محصولات تقلبی زیادی در بازار است

نیاز و تقاضا برای عدسی های بلوکات و بلوکنترل خیلی زیاد شده است. متاسفانه یک سری از افراد سودجو محصولاتی بی کیفیت و معمولی را تولید می‌کنند و ‌از این تقاضای بالا سو استفاده می کنند. این ‌افراد با ارائه محصولات بی‌کیفیت و معمولی خود با قیمت های پایین، توجه خریداران را جلب می‌کنند.

ارزان بودن قیمت این محصولات به دلیل ارزان بودن مواد اولیه تشکیل دهنده آنهاست. این عدسی‌ها تکنولوژی به مراتب معمولی و ضعیفی دارند و صرفاً از اسم بلوکات و بلوکنترل استفاده می‌ کنند که محصولات خود را بفروشند. پس حواستان باشد که فقط محصولات اورجینالی بخرید که رضایت مشتری بسیار زیادی دارند.

help_outline همین حالا با کارشناسان ما صحبت کنید

بلوکات بلوکنترل اصل اورجینال

محصولات اورجینال گران قیمت هستند

یکی از معایب این عدسی ها آن است که محصولات اورجینال و با کیفیت که واقعاً فیدبک و رضایت مثبتی دارند، قیمتشان بالاست. این موضوع هم بدلیل تکنولوژی پیشرفته و مواد اولیه گران قیمتی است که در آنها به کار رفته است.

این عدسی ‌ها تکنولوژی بسیار پیشرفته تر و حرفه ای تری دارند و طبیعتاً با قیمت بیشتری نیز در بازار عرضه می ‌شوند. اما متاسفانه هر کسی قادر به خرید این عدسی ‌ها نیست و متاسفانه افراد به سمت عدسی های ارزان قیمت سوق پیدا می‌کنند. طبیعتاً این محصولات کارایی درستی نداشته و تقلبی هستند.

خرید بلوکات بلوکنترل امیر اپتیک

از کجا محصول اورجینال بخرم؟

ما در این وبسایت، تمامی محصولات اورجینالی که واقعا ارزش خرید دارند را به شما معرفی کرده ایم.

در صفحه عینک طبی، آرشیوی از عینک ها را برای شما فراهم کرده ایم.
در صفحه عدسی طبی نیز آرشیو انواع عدسی های عینک را می‌توانید مشاهده کنید.

تمامی آنها را در صفحه اختصاصی خودشان تحلیل و بررسی شده اند و نقاط قوت و ضعف هرکدام به طور کامل معرفی شده اند.

تمام تلاش ما این است که محصولاتی را به شما عرضه کنیم که رضایت مشتریانمان را کسب کرده باشند. پس اگر برندی را می‌شناختید که در این وبسایت وجود ندارد، بدانید که توسط ما تایید نشده است.

مشاوره رایگان امیر اپتیک


مشاوره رایگان دریافت کنید

در صورت داشتن هرگونه سوال یا ابهام، حتما از طریق راه های ارتباطی ای که در پایین در اختیار شما قرار داده ایم با کارشناسان ما درمیان بگذارید. مشاورین ما با صبوری تمام شما را راهنمایی خواهند کرد و بهترین محصول مناسب شرایط خودتان را به شما پیشنهاد خواهند داد.

help_outline همین حالا با کارشناسان ما صحبت کنید

سوالات متداول

 • چگونه می توان عینک بلوکات و بلوکنترل مناسب را انتخاب کرد؟
  برای اینکار نیاز به داشتن سه نوع اطلاعات است. اول اینکه نمره چشمانتان چقدر است؟ حتما باید معاینه شوید و نسخه دریافت کنید. دوم اینکه روزانه چند ساعت با کامپیوتر و موبایل درگیر هستید؟ شغلتان چیست؟ سوم اینکه چقدر چشمانتان اذیت است؟ شدت خستگی یا خشکی چشمانتان چقدر است؟ این اطلاعات را برای مشاورین ما ارسال نمایید تا بهترین محصولات را به شما پیشنهاد دهند.
 • چه کسانی باید از عینک بلوکات و بلوکنترل استفاده کنند؟
  افراد مسن و کهنسال که حساسیت چشمانشان بالا است، ولی از سیستم زیاد استفاده نمی‌کنند، باید بلوکات استفاده کنند. افرادی که ساعات زیادی را با سیستم کامپیوتری و موبایل درگیر هستند، بلوکنترل برای آنها مناسب است. افرادی نیز که ار باسیستم طولانی دارند و خشکی چشمانشان نیز بالاست، عدسی های توتال بلو برای آنها مناسب است.
 • عینک بلوکنترل چه مزایایی نسبت به بلوکات دارد؟
  بلوکنترل، نورهای مانیتور را خیلی بهتر از بلوکات فیلتر می‌کند. درواقع عدسی بلوکات اصلا قادر نیست تا نورهای آبی نمایشگرها را فیلتر نماید. فقط قسمت محدودی از نور بنفش، آن هم ماکزیمم تا 420 نانومتر را کات می‌کند. پس یادتان باشد که برای کار با سیستم باید عدسی بلوکنترل مرغوب استفاده کنید که بهترینهای آنها را در صفحه بلوکنترل وبسایت، به شما معرفی نموده ایم.
 • عینک بلوکنترل چه معایبی نسبت به بلوکات دارد؟
  نمیتوان گفت که معایبی دارد، خیلی بستگی به شرایط شما دارد که چه محصولی برای شما مناسب باشد. این موضوع را با مشاورین ما در میان بگذارید تا به خوبی راهنماییتان کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *