عوارض نمره عینک اشتباه4.7/5 - (4 امتیاز)

این مقاله درباره عوارض نمره عینک نامناسب است. اینکه اگر شماره عینک اشتباه باشد چه اتفاقی برای ما می افتد؟ و آیا یکی از دلایل بالا رفتن نمره چشم ما می تواند نمره عینک اشتباه باشد یا خیر. پس اگر این سوالات نیز برای شما پیش آمده است و به دنبال پاسخ آن هستید، تا انتهای این مقاله با امیر اپتیک همراه باشید.

عوارض نمره عینک نامناسب چیست ؟

وقتی شما برای اولین بار و یا برای معاینه مجدد به اپتومتریست مراجعه می‌کنید و در نهایت عینک طبی جدید تهیه می‌کنید، ممکن است آن نمره عینک کمی برایتان تازگی داشته باشد و احساس راحتی با آن نداشته باشید. در این مواقع باید حدود 3 یا 4 روز را به خود فرصت دهید تا چشمان شما با آن نمره جدید سازگار شود.

  • تاری دید
  • سرگیجه
  • سردرد
help_outline همین حالا با کارشناسان ما صحبت کنید

اما اگر بعد از گذر چند روز کماکان با آن نمره مشکل داشتید و دید راحتی را با نمره عینک خود نداشتید، آن موقع است که باید به نمره عینک خود شک کنید و به فکر بررسی مجدد نمره چشم و عینک جدید خود باشید.

نمره عینک اشتباه

اگر شماره عینک اشتباه باشد چه می‌شود؟

عمومی ترین عوارض عینک نامناسب اگر شماره عینک اشتباه باشد، عموماً تاری دید، سردرد و سرگیجه است. در صورت پیش آمدن غیر عادی هرکدام از این مشکلات در هنگام استفاده از عینک جدید، بهتر است وضعیت عینک خود را مجددا بررسی نمایید.

تاری دید

اگر بعد از استفاده نمره عینک جدید خود حتی بعد از گذشت 2 هفته نیز کماکان با آن راحت نبودید و تاری دید داشتید، حتما به اپتومتریست خود مراجعه نمایید و موضوع را بررسی نمایید. اگر علاقه دارید تا بیشتر درباره تخصص اپتومتریست اطلاعات کسب کنید، روی لینک آن کلیک نمایید.

سرگیجه

سرگیجه نیز یکی دیگر از مشکلات شماره عینک اشتباه است. معمولا اگر برای بار اول چشمانتان دچار آستیگماتیسم شده باشد و این نمره نیز در عینک شما لحاظ شود، سرگیجه یا حالت تهوع مقطعی را تجربه خواهید کرد. اما این مشکل بعد از چند روز برطر خواهد شد. ولی اگر این مشکل ادامه دار بود و برطرف نشد، می‌تواند حاکی از نمره عینک اشتباه یا مشکل در تراش عدسی بر روی عینک باشد.

سردرد

سردرد ناشی از اشتفاده از عینک نیز یکی دیگر از نشانه های شماره عینک اشتباه است. اگر در هنگام استفاده از عینک دچار سردردهای شدیدتر می‌شدید و یا فشار چشم شما بالا می رفت، به وضعیت عینک خود شک کنید و برای بررسی مجدد آن اقدام نمایید.

دلایل بالا رفتن نمره چشم

دلایل بالا رفتن نمره چشم چیست؟

اصلی ترین دلیل بالا رفتن نمره چشم، تغییر حالت ساختاری در قرنیه و عدسی چشم ما به صورت طبیعی است آن هم در اثر بالا رفتن سن ما. این اتفاق یک امر طبیعی است که درباره آن به طور مفصل در مقاله نمره چشم با شما صحبت کرده ایم. پس حتما آن را مطالعه بفرمایید.

آیا نمره عینک ضعیف تر به چشمان ما آسیب می‌زند؟

استفاده از نمره عینک کمتر، آسیبی به چشمان ما نمی‌زند. فقط کماکان وضوح دید کاملی را با آن تجربه نخواهیم کرد. این موضوع مخصوصاً در هنگام رانندگی خود را نشان می‌دهد. زیرا در آن هنگام، باز هم تاری دید دارید زیرا نمره عینک شما کمتر است و دید مطلوبی به شما نمی‌دهد.

آیا عینک نزدن نمره چشم ما را بالا می‌برد؟

احتمال آن خیلی زیاد است. اگر در صورت داشتن تاری دید مخصوصا در هنگام رانندگی، کماکان برای معاینه چشم اقدام نکنید و به این روند ادامه دهید، در آنصورت برای داشتن دیدی بهتر دائما مجبورید تا به چشمان خود فشار وارد کنید تا وضوح نسبی بدست آورید. ادامه دار بودن همین امر سبب می‌شود تا عضلات چشمان شما رفته رفته تحلیل رود و در نهایت نیز منجر به بالا رفتن نمره چشمان شما شود.

نمره عینک قوی تر به چشم آسیب می‌زند؟

معمولا در صورت استفاده از عینک با نمره چشم بالاتر از نمره خودتان، تاری دید و سردرد تجربه خواهید کرد. دیدن اجسام اطرافتان برایتان سخت تر است و لبه های تیز را آن طور که هست نمی‌بینید. خلاصه اینکه احساس مطلوبیرا تجربه نخواهید کرد. این بخاطر عدم تشکیل تصویر بر روی شبکیه شما است و بهتر است که به این روند ادامه ندهید.

عینک نمره دار کامپیوتر

برای کار با کامپیوتر باید عینک نمره دار بزنیم؟

این موضوع کاملا به شرایط چشمان شما بستگی دارد. در ابتدا این را بدانید که شما باید حداقل سالی یکبار برای معاینه چشمانتان اقدام کنید. بعد از آن اگر دچار ضعیفی چشم شده بودید بهتر است از عینک نمره دار استفاده کنید. بهترین عدسی ای که برای کار با کامپیوتر می‌توانید استفاده کنید، عدسی بلوکنترل است. اگر درباره آن چیزی نمیدانید، پیشنهاد می‌کنیم تا حتما به صفحه اصلی آن مراجعه کرده و با بهترین برندهای موجود در ایران آشنا شوید.

در هنگام معاینه چشم نیز به اپتومتریست خود یاد آور شوید که این عینک را برای کار با کامپیوتر نیاز دارید زیرا دید مانیتور، دید میانی محسوب می‌شود و نمره آن معمولا با نمره دور متفاوت است. البته در خیلی مواقع هم اینطور نیست و شما می‌توانید با نمره دور خود نیز با کامپیوتر خود کار کنید.

خرید عینک طبی

از کجا عینک طبی مناسب بخرم؟

از همینجا. ما در این مرکز جمعی از بهترین فریم های عینک و عدسی های طبی را برای شما فراهم نموده ایم تا به راحتی بتوانید بهترین برندهای قیمت مناسب را شناسایی و خرید کنید. پس برای خرید اصلا نگران نباشید و بر روی لینک خرید عینک طبی کلیک نمایید تا فرایند انتخاب عینک شما از همین الان شروع شود.

help_outline همین حالا با کارشناسان ما صحبت کنید

مشاوره رایگان دریافت کنید

در صورت داشتن هرگونه سوال در رابطه با عوارض نمره عینک نامناسب و خرید عینک حتما با مشاورین ما از طریق انواع راه های ارتباطی که در اختیار شما قرار داده ایم در ارتباط باشید. تا در سریعترین زمان ممکن راهنمایی شوید و مشاوره رایگان دریافت نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *