تشخیص عینک آفتابی اصل

تشخیص عینک آفتابی اصل


استفاده از عینک آفتابی امروزه به عنوان یکی از ترند ترین کارهایی تبدیل شده است که مردم انجام می‌دهند که علاوه بر تأثیری که بر سلامتی دارد، می‌تواند تأثیر بسیار زیادی در زیبایی و استایل یک فرد داشته باشد. از آنجایی که عینک آفتابی ارتباط کاملاً مستقیمی با چشمان شما دارد، پس می‌تواند نقش بسزایی در سلامت این عضو از بدن داشته باشد؛ بنابراین بهتر است تا عینکی مورد استفاده قرار گیرد که از کیفیت بالایی برخوردار باشد، یعنی اصل باشد؛ همان طور که می‌دانید، امروزه وب‌سایت‌های بسیار در اینترنت وجود دارد که به فروش عینک آفتابی می‌پردازند. بزرگ‌ترین چالشی که ممکن است در این رابطه داشته باشید که آیا عینک آفتابی خریداری شده اصل است یا تقلبی. گاهی تشخیص این که عینک آفتابی اصل است یا تقلبی می‌تواند سخت باشد. به همین جهت ما در این مقاله سعی کردیم تا روش‌هایی را برای تشخیص عینک آفتابی اصل ارائه دهیم. پس پیشنهاد می‌کنیم این مقاله را به هیچ عنوان از دست ندهید و تا انتها همراه emiroptic باشید. در همین ابتدا لازم به ذکر است شما می‌توانید بررسی انواع مدل عینک بلوکات و بلوکنترل را نیز در سایت ما مشاهده بفرمایید.

تشخیص عینک آفتابی اصل از تقلبی

تشخیص عینک آفتابی اصل از تقلبی

به طور کلی برای این که پی ببریم یک عینک آفتابی اورجینال است یا تقلبی روش‌های زیادی وجود دارد که در ادامه برخی از آن‌ها را برایتان آورده‌ایم.

1. لوگو و برچسب عینک را مورد بررسی قرار دهید

لوگو و برچسب عینک را مورد بررسی قرار دهید

یکی از مهم‌ترین روش‌هایی که برای تشخیص عینک آفتابی اصل مورد استفاده قرار می‌گیرد، بررسی لوگو یا مارک برند تولیدکننده عینک بر روی شیشه‌ی عینک، دسته عینک و یا داخل آن است. لوگو و اسم برند معمولاً بر روی یکی از این بخش‌ها حک شده است. در عینک‌های اصل معمولاً یک هماهنگی در سایز استفاده شده حروف و همچنین رنگ‌ها وجود دارد. ( برای عدسی عینک‌های طبی مانند عینک کامپیوتر نیز راه‌های زیادی برای تشخیص اصل بودن آن وجود دارد که می‌توانید بررسی انواع برند آن را در سایت ما مطالعه بفرمایید.)

بنابراین اگر در عینک آفتابی خود غلط املایی در نوشته‌ی برند یا تغییراتی در لوگوی آن شدید، احتمالاً با یک عینک آفتابی تقلبی طرف هستید. به عنوان مثال در عینک‌های برند Gucci ممکن است مشاهده شود که بر روی عینک Guci نوشته شده باشد؛ در این صورت مطمئن باشید که عینک در دست شما تقلبی است. همچنین در بعضی عینک‌ها برند تولیدی حروف و یا لوگوی خود را به صورت کوچک بر روی شیشه حک می‌کند، پیشنهاد می‌شود برای بررسی و تست حروف ناخنتان را بر روی آن بکشید، اگر پاک شد، عینک آفتابی مورد نظر اورجینال نیست.

پیشنهاد می‌شود، پیش از آن که به خرید یک عینک آفتابی بپردازید، برای تشخیص عینک آفتابی اصل به سایت برند رسمی این عینک مراجعه کنید و سعی کنید تا علامت‌ها، لوگو و حروف این برند را که بر روی تصاویر عینک موجود در وب‌سایت قرار گرفته است، به یاد بسپارید. به عنوان مثال در عینک‌های برند ری بن، حروف R  و B به صورت حک شده بر روی شیشه قرار گرفته‌اند، همچنین در عینک‌های اوکلی شاهد حرف O بر روی قاب عینک خواهید بود. اگر عینک خریداری شده این مشخصات را بر روی خود نداشت به احتمال خیلی زیاد عینک آفتابی خریداری شده فیک است. برای خرید عدسی‌های طبی اصل برند مانند عینک هویا نیز می‌توانید بررسی آن را در سایت ما مطالعه بفرمایید.

2. بسته بندی

بسته بندی

یکی از روش‌های تشخیص عین آفتابی اصل جعبه آن است. جعبه بسته‌بندی عینک یک آیتم مطمئن برای درک اصالت عینک‌های آفتابی است. آنها دارای لوگو و یا نام تجاری شرکت هستند و همچنین دارای اطلاعات سازنده و بارکد هستند. این اطلاعات را می‌توان به‌راحتی در بروشور همراه با عینک آفتابی بررسی کرد.

به عنوان مثال عینک آفتابی Ray-Ban اصل یا اورجینال همان‌طور که توضیح داده شد، در یک کیف چرم مصنوعی مشکی یا قهوه‌ای عرضه می‌شود، در حالی که عینک آفتابی Oakley sunnies و Vogue در یک کیسه سخت یا نرم درجه یک با آرم روی آن قرار دارند و  عینک آفتابی پرادا با پارچه میکروفیبر مشکی به فروش می‌رسد.

3. عدسی‌ها

عدسی‌ها

عدسی‌های عینک‌های آفتابی باید از کیفیت بالایی برخوردار باشند. اکثر برندها این روزها از فیبر رنگی برای لنزهای خود استفاده می‌کنند. اگر قبلاً از برند خاصی خریداری کرده‌اید، باید بدانید که به دنبال چه چیزی هستید. بسیاری از برندها نیز لوگوی خود را روی لبه لنزها دارند؛ بنابراین قبل از خرید عینک آفتابی طراح خود، حتماً لوگو را مجدداً بررسی کنید. سعی کنید اینها را با ناخن‌هایتان به‌آرامی خراش دهید. اگر به راحتی از بین برود جعلی است. برای شناخت انواع عدسی‌های طبی اصل مانند عینک موبایل که برندهای مختلفی برای آن‌ها نیز وجود دارد مانند عینک زایس می‌توانید بررسی آن را در سایت ما مطالعه بفرمایید.

4. فریم عینک

فریم عینک

یکی دیگر از راه‌های تشخیص عینک آفتابی اصل، بررسی فریم و وزن آن‌ها است. عینک‌های آفتابی تقلبی نسبتاً سبک‌تر از عینک‌های اصلی هستند. مگر اینکه به طور خاص مانند عینک آفتابی ThinOptics Golden Full Rim Round به فروش برسد. چرا که این‌ها به خودی خود را وزن بسیار کمی هستند.

فریم‌های معتبر زمانی که پوشیده می‌شوند همیشه تجربه‌ای متعادل و راحتی را ارائه می‌کنند. آنها باید عاری از هرگونه خط و خش و نقص روی شیشه باشند. همچنین عینک آفتابی مارک اصلی فریمی متقارن خواهد داشت.

5. لولاهای عینک

لولاهای عینک

به عنوان فردی که قصد تشخیص عینک آفتابی اصل را از کپی دارد، باید بدانید، اگر یک عینک آفتابی اورجینال دارید، باید بدون زحمت باز و بسته شوند. اگر لولاها سفت هستند و یا پیچ‌های آن شل هستند، به احتمال زیاد یک عینک آفتابی جعلی در دستان خود دارید. لولاها باید محکم باشند و دارای قالب‌بندی درجه یک تا تجربه‌ای راحت داشته باشید. پس پیشنهاد می‌شود به هنگام خرید عینک آفتابی دسته‌های آن را باز و بسته کنید تا متوجه کیفیت لولاهای آن شوید.

6. قیمت

قیمت

قبلاً قیمت یک محصول معیاری مؤثر برای تشخیص تفاوت بین عینک آفتابی واقعی و تقلبی بود. اما امروزه عینک‌های تقلبی کاملاً شبیه اصل به نظر می‌رسند که می‌توانند برای آن‌ها قیمت نسبتاً خوبی را دریافت کنند؛ بنابراین قضاوت صرفاً بر اساس قیمت برای تصمیم‌گیری در مورد اصلی یا تقلبی بودن آن، محتاطانه نیست.

جمع‌بندی

پیشنهاد می‌کنیم به جزئیات و برند توجه زیادی داشته باشید، به‌خصوص اگر عینک‌های آفتابی قدیمی را از فروشگاه‌های ساده یا فروشگاه‌های اینترنتی می‌خرید. قبل از خرید عینک آفتابی، حتماً تحقیقات کاملی انجام دهید و موارد گفته شده را با جزئیات موجود در بروشور همراه و روی قاب عینک آفتابی دوباره بررسی کنید.

اگر قصد خرید عدسی‌های طبی را دارید می‌توانید به فروشگاه اینترنتی امیراپتیک مراجعه کنید. با تشکر از شما که وقت ارزشمندتان را در اختیار ما گذاشتید و به مطالعه این مقاله با موضوع تشخیص عینک آفتابی اصل پرداختید.

preloader