انتخاب فریم طبی مناسب با صورت و چهره
مقالات آموزشی عینک و عدسی

همه چیز درباره انتخاب فریم طبی مناسب با صورت و چهره

افراد زیادی به دلیل مشکلات طبی و بینایی و یا حفاظت در برابر نور خورشید و صفحه‌های نورانی مانیتور گوشی و کامپیوتر ملزم به استفاده از عینک بلوکات، عینک کامپیوتر و عینک موبایل هستند. در این میان علاوه بر ویژگی‌های فنی و تخصصی عینک، ظاهر عینک هم به لحاظ زیبایی و تناسب با چهره حائز اهمیت است. ( یکی از عدسی‌های با ویژگی‌های فنی بسیار بالا عدسی عینک زایس است، که شما می‌توانید بررسی دقیق آن را در سایت ما مطالعه کنید.)

انتخاب شکل و ظاهر عینک علاوه بر معیارهای سلیقه‌ای، تابع اصول زیبایی‌شناسی و تناسب با اجزا و فرم چهره و سایر ویژگی‌های ظاهری فرد است. لذا انتخاب فریم طبی متناسب با صورت و چهره می‌تواند گاهی بسیار سخت و زمان‌بر باشد. از این‌ رو در این نوشته با بررسی اصول کلی در این انتخاب همراه شما خواهیم بود تا با توجه‌ به نیاز، سلیقه و فرم خاص چهره‌تان بتوانید یک انتخاب آسان و ایده‌آل داشته باشید. لازم به ذکر است شما می‌توانید خرید عینک کامپیوتر و موبایل خود را از بهترین برندها (مانند عینک هویا) از سایت ما انجام دهید.

عوامل تاثیرگذار در انتخاب فریم طبی مناسب با صورت و چهره

عوامل تاثیرگذار در انتخاب فریم طبی مناسب با صورت و چهره

همان‌طور که گفته شد، عوامل زیادی در انتخاب فریم مناسب نقش دارند. از جمله این عوامل می‌توان به سلیقه افراد، فرم صورت و اندازه آن، رنگ پوست، چشم، رنگ مو و البته شکل‌های مختلف فریم و اندازه آن اشاره کرد. در این زمان که استفاده از عینک موبایل و کامپیوتر و بلوکات جزو نیازهای ضروری افراد شده است، شما را به خواندن ادامه مهم‌ترین نکات خرید فریم طبی دعوت می‌کنیم. اگر به جای عینک به خرید لنز طبی علاقه دارید مقاله راهنمای خرید لنز طبی از صفر تا صد می‌تواند به شما برای خرید کمک کند.

برای اینکه انتخاب مناسب‌تری داشته باشید، لازم است علاوه بر شناسایی انواع مختلف صورت و فرم‌های چهره با انواع فریم‌های عینک و کاربرد آن هم آشنا باشید. در ادامه با بررسی انواع چهره و انواع فریم نکات کلیدی در انتخاب مناسب را با هم مرور می‌کنیم.


مقاله پیشنهادی: آشنایی با ویژگی‌ های عینک طبی


انواع فرم صورت و فریم‌های مناسب هر کدام

انواع فرم صورت و فریم‌های مناسب هر کدام

از بین عوامل ذکر شده مهم‌ترین عامل در انتخاب فریم طبی متناسب با صورت و چهره، درنظرگرفتن فرم کلی صورت و اندازه آن است. هرکدام از فرم‌های صورت از جمله بیضی، مستطیلی، گرد، مربعی، لوزی، مثلثی و قلبی شکل ویژگی‌ها و زوایای خاصی دارند. انتخاب فریم طبی مناسب با صورت و چهره می‌تواند با ایجاد خطای دید، زوایای صورت را بهبود ببخشد و به‌تناسب و بهتر دیده شده چهره کمک کند.

انواع کلی صورت به شکل زیر دسته‌بندی می‌شوند:

 • صورت بیضی شکل
 • صورت مستطیلی شکل
 • صورت گرد
 • صورت مربعی شکل
 • صورت لوزی شکل
 • صورت مثلثی (رو به بالا)
 • صورت مثلث وارونه (قلبی شکل)

محصولات پیشنهادی برای بررسی بیشتر: عینک اسیلور و عینک توکای

صورت بیضی شکل

صورت بیضی شکل

ایده‌آل‌ترین حالت چهره، فرم بیضی‌شکل است. در این نوع چهره‌ها تناسب صورت در بهترین حالت خود قرار دارد؛ پیشانی بلند است و چانه کوچک و خطوط منحنی صورت در قسمت فک و گونه‌ها زاویه مناسبی دارند. ارتفاع صورت‌های بیضی از پهنای آن بیش‌تر بوده و گونه‌ها استخوانی و برجسته هستند. این نوع چهره‌ها تقریبا می‌توانند از همه نوع فریم، از فریم‌های خیلی باریک تا خیلی پهن استفاده کنند.

فریم‌های خلبانی، ویفری، مستطیلی، پروانه‌ای و چندضلعی و در کل بیشتر فریم‌ها ایستایی خوبی روی صورت بیضی دارند.

صورت مستطیلی شکل

صورت مستطیلی شکل

در این مدل صورت‌ها هم مانند صورت‌های بیضی‌شکل طول چهره نسبت به عرض و پهنای آن بیش‌تر است. در واقع فاصله پیشانی تا گونه‌ها و فک زیاد است با این تفاوت که فک و چانه هم پهن‌تر و درشت‌تر هستند. در این چهره‌ها معمولا بینی درشت هم دیده می‌شود. در این راستا توصیه می کنیم که حتما مقاله راهنمای خرید لنز طبی از صفر تا صد را مطالعه کنید.

فریم طبی متناسب با صورت و چهره مستطیلی باید پهن و عریض باشد تا طول بیش‌تر چهره را تا حدی بپوشاند. مانند فریم‌های بیضی شکل و مستطیلی و فریم با دسته‌های تزیینی و گوشه‌های مدل‌دار که هم ‌راستا با فریم باشند. برای کوچک‌تر نشان‌دادن بینی برای این صورت‌ها، بهتر است از فریم‌هایی با پل کوتاه‌تر استفاده شود. انواع عینک‌های گرد، گربه‌ای، چند ضلعی، بیضی، کلاب مستر، پروانه‌ای، ویفری و خلبانی مناسب این چهره‌ها هستند.

صورت گرد

صورت گرد

صورت‌های گرد دارای انحنای خمیده و فاقد زاویه هستند. پیشانی کوتاه و چانه کوچک و گرد دارند و ارتفاع و پهنای صورت تقریبا برابر است. عینک مناسب آنها بهتر است زاویه‌دار و باریک باشد. عینک‌های مربعی و مستطیلی و خلبانی و پروانه‌ای بسیار برای این دسته از افراد مناسب هستند.

محصولات پیشنهادی ما به شما که می توانید آن ها را بررسی کنید: عینک کداک 1.56 ، عینک کداک 1.6 و عینک دایول 1.56

صورت مربعی شکل

صورت مربعی شکل

این نوع چهره هم مانند صورت‌های گرد طول و عرض برابر دارند. با این تفاوت که چانه بزرگ‌تر و زاویه‌دار است. فریم طبی متناسب با صورت و چهره مربعی مدلی است که پهنای کم‌تر و ارتفاع بیش‌تری داشته باشد و دارای انحنای مناسب باشد. مانند عینک‌های چشم گربه‌ای و بیضی شکل و خلبانی و گرد و انواع فریم‌های تخت مستطیلی شکل که صورت را کشیده‌تر و منحنی‌تر نشان دهد.

صورت لوزی شکل

صورت لوزی شکل

صورت‌های لوزی شکل در قسمت مرکزی، عرض بیش‌تری نسبت به بالا و پایین صورت دارند. فک و پیشانی نسبتا باریک‌تر و گونه‌ها برجسته‌تر هستند. همچنین چشم‌ها فاصله نسبتا کم‌تری دارند. عینک‌های بیضی شکل و گرد مناسب این چهره‌ها هستند. همچنین عینک‌های بدون فریم و یا گربه‌ای می‌توانند انتخاب مناسبی باشند.

صورت مثلثی (روبه بالا)

صورت مثلثی (روبه بالا)

این صورت‌ها در قسمت پایینی پهن و زاویه دار هستند و پیشانی باریک‌تر دارند. استفاده از عینک‌هایی با دسته‌های مدل‌دار و حاشیه تیز یا گربه‌ای که گونه‌ها را کمی پهن‌تر کند مناسب این چهره‌هاست. انواع عینک‌های چندضلعی و زاویه‌دار و مستطیلی و مربع و خلبانی و نیم فریم هم جز این موارد هستند.

صورت مثلث وارونه (قلبی)

صورت مثلث وارونه (قلبی)

فرم مثلثی رو به پایین یا وارونه به صورتی گفته می‌شود که پیشانی نسبت به چانه طول بیش‌تری دارد. در انتهای صورت، فک و چانه باریک و در مواردی مخروطی شکل می‌شود که به فرم قلبی شکل در می‌آید. فریم طبی متناسب با صورت و چهره قلبی، باید باریک باشد و یا فرم گربه‌ای داشته باشد.

*افرادی که بینی بزرگی دارند می‌توانند با استفاده از فریم‌هایی که پهن‌تر هستند و عدسی‌های فاصله‌دار دارند به کوچک‌تر دیده شدن بینی کمک کنند.

رنگ پوست و فریم‌‌های عینک مناسب با آن

رنگ پوست و فریم‌‌های عینک مناسب با آن

به‌طورکلی رنگ پوست افراد در جهان در یکی از دودسته سرد و گرم قرار می‌گیرد که هرکدام از این دو گروه بهتر است از گروه رنگی مکمل خود برای انتخاب رنگ فریم استفاده کنند.

افرادی با پوست رنگ سرد یا آبی و صورتی بهتر است از رنگ‌های تیره و روشن خنثی مثل مشکی، قهوه‌ای، یشمی، نقره‌ای، طوسی، آبی، صورتی و کهربایی استفاده کنند. افراد با رنگ پوست گرم و هلویی بهتر است با استفاده از رنگ‌های خاکی، طلایی، هلویی، نارنجی، قرمز تند، زغالی، بلوند لاکی و آبی تیره جلوه بهتری به‌صورت خود بدهند.

محتوایی که پیشنهاد میکنیم، حتما مطالعه کنید: مراحل ساخت عینک طبی

تاثیر رنگ چشم در انتخاب فریم عینک

تاثیر رنگ چشم در انتخاب فریم عینک

تناسب رنگ چشم با فریم می‎تواند به زیبایی و تناسب چهره شما بیفزاید. ازاین‌رو افرادی با چشمان رنگی می‌توانند تقریبا هم‌رنگ چشمان خود رنگ فریم را انتخاب کنند. مثلا چشم آبی‌ها از خانواده ابی، یاسی، بنفش، طوسی و… و افرادی با چشمان قهوه‌ای و خرمایی هم از رنگ‌های عسلی و خردلی و مشکی و… استفاده کنند.

تاثیر رنگ مو در انتخاب فریم عینک

تاثیر رنگ مو در انتخاب فریم عینک

انتخاب فریم طبی متناسب با صورت و چهره شامل رنگ مو هم می‌شود. تناسب رنگ فریم با رنگ مو یکی از دیگر راه‌های ایجاد هارمونی بیش‌تر در چهره است. عموما برای رنگ موهای سرد مثل رنگ‌های بلوند و صورتی و سفید و پرکلاغی و دودی و… از فریم‌های رنگی مثل قرمز و آبی و… استفاده می‌شود. همچنین برای رنگ موهای گرم مثل طلایی و نسکافه‌ای و قهوه‌ای و هویجی و… استفاده از رنگ‌های خنثی‌تر و یا فریم‌های بی‌رنگ مناسب‌تر است.

معرفی انواع فریم‌ها

معرفی انواع فریم‌ها

شناخت انواع فریم‌ها بی‌شک می‌تواند راهنمای انتخاب بهتر و متناسب‌تر با صورت شما باشد. ابعاد و اندازه فریم مانند اندازه کلی و پهنا و طول افقی آن، گرد یا زاویه‌دار بودن و البته رنگ آن از عواملی هستند که شما را در انتخاب مناسب راهنمایی می‌کنند. در این میان می توانید برای اطلاعات بیشتر مقاله ویژگی های عینک طبی را مطالعه کنید.

به‌طورکلی فریم مناسب شما چه از جهت ابعاد، چه از لحاظ فرم و رنگ باید مکمل صورت شما باشد تا نقاط ضعف صورت را به شیوه مناسبی پوشش دهد و به ایجاد تناسب بیشتر بین صورت و فریم عینک‌ کمک کند.

نکات مهم برای انتخاب ابعاد فریم عینک

نکات مهم برای انتخاب ابعاد فریم عینک

ابعاد و اندازه فریم‌ها و اینکه چه سایزی دارند را باید با سایز صورت خود و پهن یا کشیده بودن آن بسنجید. به‌این‌ترتیب که سایز فریم برای صورت شما خیلی بزرگ یا کوچک نباشد. همچنین برای انتخاب فریم طبی متناسب با صورت و چهره باید فرم کلی فریم از نظر پهنا و کشیدگی بر خلاف فرم کلی صورت شما باشد. به‌عنوان‌مثال صورت‌های کشیده را با فریم‌های پهن‌تر می‌توان متناسب‌تر نشان داد.

همچنین دقت کنید که فریم برای صورت شما تنگ و کوچک و یا خیلی آزاد نباشد و به راحتی روی صورتتان قرار بگیرد و نیازی نباشد نگران افتادن آن باشید.

از دیگر موارد مربوط به انتخاب سایز و ابعاد فریم این است که دقت کنید مردمک چشمان شما تقریبا وسط عدسی‌ها باشد. بالای قاب عینک با خط ابرو فاصله زیادی نداشته باشد. در ضمن هر چه گوشه‌های بالایی عینک و دسته‌ها بالاتر باشند صورت کشیده‌تر به‌نظر می‌آید و همچنین بالعکس این حالت هم صادق است. بهتر است برای انواع صورت‌های کشیده فریم‌هایی با عمق بیش‌تر را انتخاب کرد.

فرم و زاویه فریم

فرم و زاویه فریم

گرد یا زاویه‌دار بودن فریم‌ها را باید بر اساس زوایای صورت و اینکه دارای انحناست یا نه بررسی و انتخاب کرد. فرم قسمت بالایی فریم هم باید متناسب با خطوط ابرو در نظر گرفته شود.

سخن آخر…

در این مقاله مواردی که برای انتخاب فریم طبی متناسب با صورت و چهره نیاز دارید را مورد ارزیابی قرار دادیم. با بررسی انواع صورت و همچنین انواع فریم متناسب با آن سعی کردیم در انتخاب بهتر شما را یاری دهیم.

محتوای پیشنهادی که می توانید در این زمینه برای کسب اطلاعات بیشتر مطالعه کنید: بهترین مارک عدسی عینک طبی کدام است؟

 به‌خاطر داشته باشید انتخاب درست عینک طبی و یا آفتابی برای شما می‌تواند منجر به رغبت بیش‌تر در استفاده از آن شود.

همچنین از آن‌جا که عینک‌های طبی معمولا زمان زیادی بر روی چشمان شما قرار دارد، دقت در انتخاب درست ظاهر آن می‌تواند حس بهتر و اعتمادبه‌نفس بیش‌تری برای شما به ارمغان آورد. با درنظرداشتن این موارد هنگام خرید می‌توانید با صرف زمان کم‌تر، انتخاب بهتر و رضایت‌بخشی را تجربه کنید.

نوشته های مرتبط

انتخاب فریم طبی مناسب با صورت و چهره
مقالات آموزشی عینک و عدسی

همه چیز درباره انتخاب فریم طبی مناسب با صورت و چهره

افراد زیادی به دلیل مشکلات طبی و بینایی و یا حفاظت در برابر نور خورشید و صفحه‌های نورانی مانیتور گوشی و کامپیوتر ملزم به استفاده از عینک بلوکات، عینک کامپیوتر و عینک موبایل هستند. در این میان علاوه بر ویژگی‌های فنی و تخصصی عینک، ظاهر عینک هم به لحاظ زیبایی و تناسب با چهره حائز اهمیت است. ( یکی از عدسی‌های با ویژگی‌های فنی بسیار بالا عدسی عینک زایس است، که شما می‌توانید بررسی دقیق آن را در سایت ما مطالعه کنید.)

انتخاب شکل و ظاهر عینک علاوه بر معیارهای سلیقه‌ای، تابع اصول زیبایی‌شناسی و تناسب با اجزا و فرم چهره و سایر ویژگی‌های ظاهری فرد است. لذا انتخاب فریم طبی متناسب با صورت و چهره می‌تواند گاهی بسیار سخت و زمان‌بر باشد. از این‌ رو در این نوشته با بررسی اصول کلی در این انتخاب همراه شما خواهیم بود تا با توجه‌ به نیاز، سلیقه و فرم خاص چهره‌تان بتوانید یک انتخاب آسان و ایده‌آل داشته باشید. لازم به ذکر است شما می‌توانید خرید عینک کامپیوتر و موبایل خود را از بهترین برندها (مانند عینک هویا) از سایت ما انجام دهید.

عوامل تاثیرگذار در انتخاب فریم طبی مناسب با صورت و چهره

عوامل تاثیرگذار در انتخاب فریم طبی مناسب با صورت و چهره

همان‌طور که گفته شد، عوامل زیادی در انتخاب فریم مناسب نقش دارند. از جمله این عوامل می‌توان به سلیقه افراد، فرم صورت و اندازه آن، رنگ پوست، چشم، رنگ مو و البته شکل‌های مختلف فریم و اندازه آن اشاره کرد. در این زمان که استفاده از عینک موبایل و کامپیوتر و بلوکات جزو نیازهای ضروری افراد شده است، شما را به خواندن ادامه مهم‌ترین نکات خرید فریم طبی دعوت می‌کنیم. اگر به جای عینک به خرید لنز طبی علاقه دارید مقاله راهنمای خرید لنز طبی از صفر تا صد می‌تواند به شما برای خرید کمک کند.

برای اینکه انتخاب مناسب‌تری داشته باشید، لازم است علاوه بر شناسایی انواع مختلف صورت و فرم‌های چهره با انواع فریم‌های عینک و کاربرد آن هم آشنا باشید. در ادامه با بررسی انواع چهره و انواع فریم نکات کلیدی در انتخاب مناسب را با هم مرور می‌کنیم.


مقاله پیشنهادی: آشنایی با ویژگی‌ های عینک طبی


انواع فرم صورت و فریم‌های مناسب هر کدام

انواع فرم صورت و فریم‌های مناسب هر کدام

از بین عوامل ذکر شده مهم‌ترین عامل در انتخاب فریم طبی متناسب با صورت و چهره، درنظرگرفتن فرم کلی صورت و اندازه آن است. هرکدام از فرم‌های صورت از جمله بیضی، مستطیلی، گرد، مربعی، لوزی، مثلثی و قلبی شکل ویژگی‌ها و زوایای خاصی دارند. انتخاب فریم طبی مناسب با صورت و چهره می‌تواند با ایجاد خطای دید، زوایای صورت را بهبود ببخشد و به‌تناسب و بهتر دیده شده چهره کمک کند.

انواع کلی صورت به شکل زیر دسته‌بندی می‌شوند:

 • صورت بیضی شکل
 • صورت مستطیلی شکل
 • صورت گرد
 • صورت مربعی شکل
 • صورت لوزی شکل
 • صورت مثلثی (رو به بالا)
 • صورت مثلث وارونه (قلبی شکل)

محصولات پیشنهادی برای بررسی بیشتر: عینک اسیلور و عینک توکای

صورت بیضی شکل

صورت بیضی شکل

ایده‌آل‌ترین حالت چهره، فرم بیضی‌شکل است. در این نوع چهره‌ها تناسب صورت در بهترین حالت خود قرار دارد؛ پیشانی بلند است و چانه کوچک و خطوط منحنی صورت در قسمت فک و گونه‌ها زاویه مناسبی دارند. ارتفاع صورت‌های بیضی از پهنای آن بیش‌تر بوده و گونه‌ها استخوانی و برجسته هستند. این نوع چهره‌ها تقریبا می‌توانند از همه نوع فریم، از فریم‌های خیلی باریک تا خیلی پهن استفاده کنند.

فریم‌های خلبانی، ویفری، مستطیلی، پروانه‌ای و چندضلعی و در کل بیشتر فریم‌ها ایستایی خوبی روی صورت بیضی دارند.

صورت مستطیلی شکل

صورت مستطیلی شکل

در این مدل صورت‌ها هم مانند صورت‌های بیضی‌شکل طول چهره نسبت به عرض و پهنای آن بیش‌تر است. در واقع فاصله پیشانی تا گونه‌ها و فک زیاد است با این تفاوت که فک و چانه هم پهن‌تر و درشت‌تر هستند. در این چهره‌ها معمولا بینی درشت هم دیده می‌شود. در این راستا توصیه می کنیم که حتما مقاله راهنمای خرید لنز طبی از صفر تا صد را مطالعه کنید.

فریم طبی متناسب با صورت و چهره مستطیلی باید پهن و عریض باشد تا طول بیش‌تر چهره را تا حدی بپوشاند. مانند فریم‌های بیضی شکل و مستطیلی و فریم با دسته‌های تزیینی و گوشه‌های مدل‌دار که هم ‌راستا با فریم باشند. برای کوچک‌تر نشان‌دادن بینی برای این صورت‌ها، بهتر است از فریم‌هایی با پل کوتاه‌تر استفاده شود. انواع عینک‌های گرد، گربه‌ای، چند ضلعی، بیضی، کلاب مستر، پروانه‌ای، ویفری و خلبانی مناسب این چهره‌ها هستند.

صورت گرد

صورت گرد

صورت‌های گرد دارای انحنای خمیده و فاقد زاویه هستند. پیشانی کوتاه و چانه کوچک و گرد دارند و ارتفاع و پهنای صورت تقریبا برابر است. عینک مناسب آنها بهتر است زاویه‌دار و باریک باشد. عینک‌های مربعی و مستطیلی و خلبانی و پروانه‌ای بسیار برای این دسته از افراد مناسب هستند.

محصولات پیشنهادی ما به شما که می توانید آن ها را بررسی کنید: عینک کداک 1.56 ، عینک کداک 1.6 و عینک دایول 1.56

صورت مربعی شکل

صورت مربعی شکل

این نوع چهره هم مانند صورت‌های گرد طول و عرض برابر دارند. با این تفاوت که چانه بزرگ‌تر و زاویه‌دار است. فریم طبی متناسب با صورت و چهره مربعی مدلی است که پهنای کم‌تر و ارتفاع بیش‌تری داشته باشد و دارای انحنای مناسب باشد. مانند عینک‌های چشم گربه‌ای و بیضی شکل و خلبانی و گرد و انواع فریم‌های تخت مستطیلی شکل که صورت را کشیده‌تر و منحنی‌تر نشان دهد.

صورت لوزی شکل

صورت لوزی شکل

صورت‌های لوزی شکل در قسمت مرکزی، عرض بیش‌تری نسبت به بالا و پایین صورت دارند. فک و پیشانی نسبتا باریک‌تر و گونه‌ها برجسته‌تر هستند. همچنین چشم‌ها فاصله نسبتا کم‌تری دارند. عینک‌های بیضی شکل و گرد مناسب این چهره‌ها هستند. همچنین عینک‌های بدون فریم و یا گربه‌ای می‌توانند انتخاب مناسبی باشند.

صورت مثلثی (روبه بالا)

صورت مثلثی (روبه بالا)

این صورت‌ها در قسمت پایینی پهن و زاویه دار هستند و پیشانی باریک‌تر دارند. استفاده از عینک‌هایی با دسته‌های مدل‌دار و حاشیه تیز یا گربه‌ای که گونه‌ها را کمی پهن‌تر کند مناسب این چهره‌هاست. انواع عینک‌های چندضلعی و زاویه‌دار و مستطیلی و مربع و خلبانی و نیم فریم هم جز این موارد هستند.

صورت مثلث وارونه (قلبی)

صورت مثلث وارونه (قلبی)

فرم مثلثی رو به پایین یا وارونه به صورتی گفته می‌شود که پیشانی نسبت به چانه طول بیش‌تری دارد. در انتهای صورت، فک و چانه باریک و در مواردی مخروطی شکل می‌شود که به فرم قلبی شکل در می‌آید. فریم طبی متناسب با صورت و چهره قلبی، باید باریک باشد و یا فرم گربه‌ای داشته باشد.

*افرادی که بینی بزرگی دارند می‌توانند با استفاده از فریم‌هایی که پهن‌تر هستند و عدسی‌های فاصله‌دار دارند به کوچک‌تر دیده شدن بینی کمک کنند.

رنگ پوست و فریم‌‌های عینک مناسب با آن

رنگ پوست و فریم‌‌های عینک مناسب با آن

به‌طورکلی رنگ پوست افراد در جهان در یکی از دودسته سرد و گرم قرار می‌گیرد که هرکدام از این دو گروه بهتر است از گروه رنگی مکمل خود برای انتخاب رنگ فریم استفاده کنند.

افرادی با پوست رنگ سرد یا آبی و صورتی بهتر است از رنگ‌های تیره و روشن خنثی مثل مشکی، قهوه‌ای، یشمی، نقره‌ای، طوسی، آبی، صورتی و کهربایی استفاده کنند. افراد با رنگ پوست گرم و هلویی بهتر است با استفاده از رنگ‌های خاکی، طلایی، هلویی، نارنجی، قرمز تند، زغالی، بلوند لاکی و آبی تیره جلوه بهتری به‌صورت خود بدهند.

محتوایی که پیشنهاد میکنیم، حتما مطالعه کنید: مراحل ساخت عینک طبی

تاثیر رنگ چشم در انتخاب فریم عینک

تاثیر رنگ چشم در انتخاب فریم عینک

تناسب رنگ چشم با فریم می‎تواند به زیبایی و تناسب چهره شما بیفزاید. ازاین‌رو افرادی با چشمان رنگی می‌توانند تقریبا هم‌رنگ چشمان خود رنگ فریم را انتخاب کنند. مثلا چشم آبی‌ها از خانواده ابی، یاسی، بنفش، طوسی و… و افرادی با چشمان قهوه‌ای و خرمایی هم از رنگ‌های عسلی و خردلی و مشکی و… استفاده کنند.

تاثیر رنگ مو در انتخاب فریم عینک

تاثیر رنگ مو در انتخاب فریم عینک

انتخاب فریم طبی متناسب با صورت و چهره شامل رنگ مو هم می‌شود. تناسب رنگ فریم با رنگ مو یکی از دیگر راه‌های ایجاد هارمونی بیش‌تر در چهره است. عموما برای رنگ موهای سرد مثل رنگ‌های بلوند و صورتی و سفید و پرکلاغی و دودی و… از فریم‌های رنگی مثل قرمز و آبی و… استفاده می‌شود. همچنین برای رنگ موهای گرم مثل طلایی و نسکافه‌ای و قهوه‌ای و هویجی و… استفاده از رنگ‌های خنثی‌تر و یا فریم‌های بی‌رنگ مناسب‌تر است.

معرفی انواع فریم‌ها

معرفی انواع فریم‌ها

شناخت انواع فریم‌ها بی‌شک می‌تواند راهنمای انتخاب بهتر و متناسب‌تر با صورت شما باشد. ابعاد و اندازه فریم مانند اندازه کلی و پهنا و طول افقی آن، گرد یا زاویه‌دار بودن و البته رنگ آن از عواملی هستند که شما را در انتخاب مناسب راهنمایی می‌کنند. در این میان می توانید برای اطلاعات بیشتر مقاله ویژگی های عینک طبی را مطالعه کنید.

به‌طورکلی فریم مناسب شما چه از جهت ابعاد، چه از لحاظ فرم و رنگ باید مکمل صورت شما باشد تا نقاط ضعف صورت را به شیوه مناسبی پوشش دهد و به ایجاد تناسب بیشتر بین صورت و فریم عینک‌ کمک کند.

نکات مهم برای انتخاب ابعاد فریم عینک

نکات مهم برای انتخاب ابعاد فریم عینک

ابعاد و اندازه فریم‌ها و اینکه چه سایزی دارند را باید با سایز صورت خود و پهن یا کشیده بودن آن بسنجید. به‌این‌ترتیب که سایز فریم برای صورت شما خیلی بزرگ یا کوچک نباشد. همچنین برای انتخاب فریم طبی متناسب با صورت و چهره باید فرم کلی فریم از نظر پهنا و کشیدگی بر خلاف فرم کلی صورت شما باشد. به‌عنوان‌مثال صورت‌های کشیده را با فریم‌های پهن‌تر می‌توان متناسب‌تر نشان داد.

همچنین دقت کنید که فریم برای صورت شما تنگ و کوچک و یا خیلی آزاد نباشد و به راحتی روی صورتتان قرار بگیرد و نیازی نباشد نگران افتادن آن باشید.

از دیگر موارد مربوط به انتخاب سایز و ابعاد فریم این است که دقت کنید مردمک چشمان شما تقریبا وسط عدسی‌ها باشد. بالای قاب عینک با خط ابرو فاصله زیادی نداشته باشد. در ضمن هر چه گوشه‌های بالایی عینک و دسته‌ها بالاتر باشند صورت کشیده‌تر به‌نظر می‌آید و همچنین بالعکس این حالت هم صادق است. بهتر است برای انواع صورت‌های کشیده فریم‌هایی با عمق بیش‌تر را انتخاب کرد.

فرم و زاویه فریم

فرم و زاویه فریم

گرد یا زاویه‌دار بودن فریم‌ها را باید بر اساس زوایای صورت و اینکه دارای انحناست یا نه بررسی و انتخاب کرد. فرم قسمت بالایی فریم هم باید متناسب با خطوط ابرو در نظر گرفته شود.

سخن آخر…

در این مقاله مواردی که برای انتخاب فریم طبی متناسب با صورت و چهره نیاز دارید را مورد ارزیابی قرار دادیم. با بررسی انواع صورت و همچنین انواع فریم متناسب با آن سعی کردیم در انتخاب بهتر شما را یاری دهیم.

محتوای پیشنهادی که می توانید در این زمینه برای کسب اطلاعات بیشتر مطالعه کنید: بهترین مارک عدسی عینک طبی کدام است؟

 به‌خاطر داشته باشید انتخاب درست عینک طبی و یا آفتابی برای شما می‌تواند منجر به رغبت بیش‌تر در استفاده از آن شود.

همچنین از آن‌جا که عینک‌های طبی معمولا زمان زیادی بر روی چشمان شما قرار دارد، دقت در انتخاب درست ظاهر آن می‌تواند حس بهتر و اعتمادبه‌نفس بیش‌تری برای شما به ارمغان آورد. با درنظرداشتن این موارد هنگام خرید می‌توانید با صرف زمان کم‌تر، انتخاب بهتر و رضایت‌بخشی را تجربه کنید.

نوشته های مرتبط

preloader