عینک مناسب برای صورت کشیده4/5 - (3 امتیاز)

صورت‌های باریک یا مستطیلی معمولاً بلند و ظریف هستند و طول صورت از پیشانی تا چانه، از عرض آن بیشتر است. در این مقاله قصد داریم تا عینک مناسب برای صورت کشیده مخصوصاً عینک آفتابی برای صورت کشیده را به شما معرفی کنیم. پس تا انتها با امیر اپتیک همراه باشید.

از کجا بفهمم صورت کشیده ای دارم؟

همانطور که می دانید چهره هر شخص می تواند به یکی از فرم های گرد، کشیده، قلبی، بیضی و … باشد. از این رو بسته به شکل صورت خود لازم است تا به سراغ خرید فریم های به خصوصی بروید. با توجه به این ما در این قسمت قبل از هر چیزی قصد داریم به شما بگوییم که فرم صورتتان به صورت کشیده هست یا نه؟

 • پیشانی بلند: پیشانی بلند یکی از ویژگی های رایج صورت های کشیده است و معمولاً به عنوان یک ویژگی جذاب در نظر گرفته می شود.
 • عرض صورت باریکتر: به عنوان دیگر مشخصه چهره های کشیده باید گفت که طول صورت بیشتر از عرض آن است. در نتیجه چهره درازتر به نظر می رسد.
 • چانه نوک تیز: صورت های بلند و کشیده معمولاً دارای چانه های تیز و نوک تیز هستند.
 • گونه های لاغر و بلند: یکی دیگر از ویژگی های رایج صورت های کشیده این مورد است که البته یک ویژگی محبوب تلقی می شود.

بنابراین اگر شما هم پیشانی بلند، صورتی باریک، چانه ای نوک تیز و گونه های لاغر دارید، باید بدانید که فرم صورتتان به شکل کشیده است. از این رو لازم است تا به سراغ خرید عینک های مناسب صورت های کشیده بروید.

عینک برای صورت کشیده لاغر

چه نوع عینکی برای صورت کشیده بهتر است؟

مناسب ترین عینک برای صورت کشیده بیشتر شامل عینک‌هایی است که ارتفاع آنها بلند است. این موضوع به‌تناسب صورت کشیده شما کمک بسیار زیادی می‌کند. یکی از بزرگترین مزیت های صورت لاغر این است که شما می‌توانید تقریباً هر شکل عینکی را امتحان کنید، فقط کافی است تا نمونه عینک انتخابی شما ارتفاع به نسبت بلندی داشته باشد.

یک فرد با صورت کشیده و لاغر ممکن است پیشانی یا چانه بلندتر یا حتی بینی بلندتری داشته باشد. باتوجه‌به این ویژگی‌ها دقت کنید تا در هنگام خرید عینک صورت کشیده، ویژگی‌های زیر را در نظر بگیرید:

 • فریم‌های مربع یا گرد با ارتفاع لنزهای بلند می‌توانند یک عینک مناسب صورت کشیده باشند.
 • عینک‌های چشم‌گربه‌ای جدید نیز ارتفاع بلندتری دارند که توجه را از طول صورت دور می‌کنند.
 • فریم‌های بیضی و کلاسیک که کوتاه و کشیده هستند، عینک مناسب صورت کشیده نیستند!

نکته کلیدی در انتخاب عینک برای صورت کشیده  این است که یک عینک با عرض برابربا صورت خود و ارتفاع تقریبا بلند پیدا کنید.

فریم عینک صورت کشیده

پر طرفدارترین فریم ها برای صورت کشیده

خوشحال باشید زیرا صورت‌های بلند، یکی از جذاب‌ترین شکل‌های صورت هستند. به افرادی مانند بلا حدید و کیانو ریوز فکر کنید؛ آنها نیز صورت های کشیده و لاغری دارند و همیشه در مراسم های مختلف، با انتخاب یک مدل عینک آفتابی برای صورت کشیده و لاغر کاری می‌کنند که بسیار جذاب و دلربا به نظر ‌برسند.
پرطرفدارترین مدل های عینک مناسب صورت کشیده که خریداران بسیار زیادی دارند، به شرح زیر است:

1. فریم های مستطیلی

فریم های مستطیلی بهترین انتخاب برای افراد با صورت بلند و کشیده هستند زیرا توجه را به گونه های بلند شما جلب کرده و توجه را از طول صورت منحرف می کنند. از طرفی از انتخاب قاب های مستطیلی باریک خودداری کنید زیرا باعث می شوند صورت شما کشیده تر به نظر برسد.

2. فریم های مربعی

قاب های مربعی شکل دارای ویژگی های زاویه ای هستند که نسبت های صورت های بلند را متعادل تر می کنند. این فریم ها جذابیت خاصی را به چهره شما هدیه می دهند بنابراین پیشنهاد می کنیم هنگام خرید حتما یک فریم مربعی را تست کنید.

3. فریم چشم گربه ای

یکی دیگر از گزینه های ایده آل برای صورت های بلند و کشیده، فریم های چشم گربه ای هستند که نمایی بسیار شیک و فوق العاده دارند. اگر فریم کمی نوک تیز را انتخاب کنید، عینک می تواند چشمان شما را برجسته تر و زیباتر نشان دهد. با این حال، از انتخاب طرحی با گوشه های بیش از حد نوک تیز خودداری کنید زیرا ممکن است زیبایی طبیعی شما را تحت تاثیر قرار دهد.

4. فریم های دو رنگ

این نوع از فریم ها دارای سایه تیره تری از رنگ در بالای قاب خود هستند و به خوبی چشمان شما را برجسته می کنند. فریم های دو رنگ می توانند انتخاب ایده آلی برای زنان و مردان با صورت کشیده باشند.

5. خلبانی یا Aviator

این نوع از فریم ها یکی از بهترین عینک ها برای مردان با صورت کشیده هستند، چه به عنوان عینک آفتابی یا طبی استفاده شوند. این مدل تقارن خوبی در صورت ایجاد می کند که باعث می شود بهترین ظاهر را برای چهره های کشیده به ارمغان آورد.

کدام عینک ها برای صورت کشیده مناسب نیست؟!

اگر صورت باریک و لاغری دارید به سراغ عینک های باریک و کشیده نروید. این عینک ها باعث می‌شوند تا بلندی چهره شما کاملا دیده شود و یک عینک باریک این موضوع را دو چندان می‌کند. فرقی نمی‌کند که مدل آن عینک چگونه باشد. قانون اول این است که آن فریم عینک، باریک و کم ارتفاع نباشد.

عینک های بیضی شکل یا مستطیلی خیلی باریک، بدترین انتخاب برای صورت های کشیده و لاغر به حساب می‌آیند و انتخاب آنها جذابیت خاصی را در چهره شما ایجاد نمی‌کند.

علاوه بر اینها، عینک های خیلی نوک تیز نه تنها نمی توانند چهره شما را متعادل تر نشان دهند بلکه ممکن است جذابیت صورت شما را کمتر کنند.

در نهایت عینک هایی که به خوبی روی صورت شما جای نمی گیرند، به عنوان دیگر مدل از عینک های ممنوعه برای چهره کشیده به حساب می آیند که ممکن است صورت شما را درازتر نشان دهند.

در ادامه به مناسب ترین مدلها برای صورت های لاغر پرداخته ایم. با ما همراه باشید.

عینک آفتابی صورت کشیده

بهترین مدل عینک آفتابی برای صورت کشیده

خیلی از افراد فکر می‌کنند که تمامی مدل های عینک آفتابی مناسب صورت کشیده اند؛ اما این‌طور نیست. در واقع، مناسب‌ترین مدل عینک آفتابی برای صورت کشیده و لاغر، عینک‌هایی هستند که فریم‌های ضخیم و بزرگی دارند.

این مدل عینک آفتابی برای صورت کشیده، باعث ایجاد تعادل در ساختار آناتومیکی چهره می‌شوند. در واقع این مدل های عینک صورت کشیده، هارمونی خیلی خوبی را در صورت ایجاد می‌کنند که باعث می‌شود تا توجه دیگران در هنگام نگاه کردن به ما، از طول صورت دور و به سمت چشم‌ها جذب شود و ظاهری متعادل و هماهنگ را در چشمان دیگران تشکیل دهد.

بنابراین اگر در گذشته، عینک دودی برای صورت کشیده را به سختی انتخاب می‌کردید، اکنون زمان مناسبی است تا به سراغ این عینک های ضخیم بروید و آنها را امتحان کنید.

عینک مناسب صورت کشیده زنانه

همانطور که تا به اینجا مطالعه کردید، مروری بر بهترین و بدترین فریم ها برای افراد با صورت کشیده داشتیم اما اکنون قصد داریم برخی از بهترین قاب های عینک را برای خانم هایی با صورت کشیده معرفی کنیم که عبارتند از:

 • عینک گربه ای
 • عینک هندسی
 • عینک مثلثی
 • عینک فانتزی
 • عینک کلاسیک
 • عینک هیپستر

بهترین فریم عینک برای آقایان با چهره کشیده

اگر مردی با صورت بلند و کشیده هستید، خرید یکی از عینک های زیر پیشنهاد ما به شماست:

 • عینک بزرگ
 • عینک بیضی شکل
 • عینک خلبانی
 • عینک کلاب مستر
 • عینک سیمی

مناسب ترین فریم ها برای صورت کشیده با بینی بزرگ کدامند؟

آنچه که تا به اینجا گفتیم بهترین قاب های عینک برای افرادی با صورت کشیده بودند. اما اگر فردی علاوه بر چهره بلند و کشیده، بینی بزرگی داشت چه؟ پیشنهاد ما به این افراد انتخاب یکی از فریم های زیر می باشد:

 • فریم های هندسی
 • فریم های کلاسیک
 • فریم های چشم گربه ای
 • فریم های تک رنگ
 • فریم هایی با رنگ های تیره مانند مشکی و قهوه ای

استفاده از عینک مناسب با فرم صورت چه تاثیری بر زیبایی دارد؟

اگر از عینک طبی و یا آفتابی استفاده می کنید و می خواهید بر زیبایی خود بیفزایید و استایل بی نظیری داشته باشید، باید به سراغ مناسب ترین عینک با فرم صورت خود بروید.

وقتی عینک می زنید در واقع آن به عنوان عضوی از صورت شما حساب می شود و تاثیر بسیار قابل توجهی بر چهره تان خواهد داشت. استفاده از یک عینک مناسب حتی بر روی فرم صورت شما، اندازه چشم ها و بینی، کشیدگی پیشانی و … اثر می گذارد. به عنوان مثال برای صورت های مربعی شکل، از فریم های منحنی استفاده کنید تا زوایای تند صورت خود را نرم کرده و ظاهری باریک تر به آن ببخشید. برای صورت هایی که به شکل قلب هستند، عینک های گرد چشم ها را از پیشانی دور می کنند تا ظاهری متقارن تر به چهره بدهند.

بنابراین هنگامی که می دانید فرم صورت شما به چه شکل است، پیدا کردن عینکی که با ظاهر شما سازگار باشد، آسان تر می شود.

عینک طبی صورت کشیده

مدل عینک طبی برای صورت کشیده و لاغر

باید گفت که عینک طبی مناسب صورت کشیده به راحتی آب خوردن پیدا می‌شود. زیرا همانطور که در بالا گفتیم، افراد با صورت‌های بلند و کشیده، بهترین فرم صورت را برای عینک دارند. درست مانند افراد قد بلند که با کت‌وشلوار بسیار زیبا به نظر می‌رسند.

پس اگر عینک طبی با ضخامت کم را دوست دارید، پس مدل هایی را انتخاب کنید که ارتفاع بیشتری دارند. اگر عینک های ضخیم و سنگین را می‌پسندید، مدل هایی را انتخاب کنید که آنچنان بزرگ و Oversize نباشند زیرا ظاهر جالبی روی صورت کشیده پیدا نمی‌کنند.

پیشنهاد می‌کنیم تا همین الآن بر روی لینک خرید عینک طبی کلیک کنید تا با جمعی از بهترین و قیمت مناسب ترین عینک طبی های موجود در ایران مواجه شوید.

آیا برای خرید عینک مناسب صورت کشیده آماده اید؟

اکنون که می دانید چه فریمی برای صورت کشیده مناسب است، استایلی را انتخاب کنید که نه تنها مکمل و متعادل کننده ویژگی های باریک صورت شما است، بلکه متناسب با استایل شخصی شما نیز باشد.

مشاوران و کارشناسان ما در مجموعه امیراپتیک آماده اند تا برای ارائه اطلاعات بیشتر به شما خدمت رسانی کنند. اما قبل از آن، در اینجا نکاتی وجود دارد که باید پیش از شروع خرید به خاطر داشته باشید:

 • به سراغ فریم های بزرگ بروید، زیرا این فریم ها توهمی از چهره ای کوچک تر ایجاد می کنند.
 • فریم پهنی را انتخاب کنید که از ناحیه استخوان گونه شما عبور می کند تا یک صورت بلند را متعادل تر کند.
 • و در نهایت و مهمتر از همه، فراموش نکنید که هنگام خرید عینک، راحتی خود را در نظر داشته باشید و به ویژگی‌ های عینک طبی توجه کنید.

سخن پایانی

در نهایت باید گفت که تصمیم‌گیری برای خرید عینک صورت کشیده، کاملاً به خود شما بستگی دارد. طرح ها مدل های بسیار زیادی برای عینک آفتابی و طبی مناسب صورت کشیده وجود دارد که شما می‌توانید باتوجه ‌به سلیقه خود، آنها را انتخاب نمایید.

مهم آن است که عینکی انتخاب کنید که از داشتن و استفاده کردن آن لذت ببرید و احساس راحتی و آرامش را با آن تجربه نمایید. صرف نظر از نظر بقیه افراد، نظر شما از همه چیز مهمتر است. مهم این است که شما چه عینکی را دوست دارید و بقیه نظرات، همگی در حاشیه قرار خواهند گرفت.

از اینکه تا انتهای مقاله همراه ما بودید، از شما کمال تشکر و قدردانی را داریم و امیدواریم که خواندن این مقاله، برای شما مفید بوده باشد و توانسته باشیم شما را در انتخابتان راهنمایی کرده باشیم. تمامی تلاش ما این بود تا اطلاعات مورد نیاز برای خرید عینک طبی و عینک آفتابی صورت کشیده که شما نیاز دارید را جمع‌آوری کنیم و چکیده و خلاصه آن را با زبانی ساده به شما ارائه دهیم.

باتوجه‌به تمامی این موارد، پیشنهاد ما به شما این است تا برای دریافت مشاوره رایگان، حتماً با کارشناسان و پشتیبانان ما در ارتباط باشید تا با لبی خندان و رویی گشاده، به تمامی سوالات شما پاسخ دهند و بهترین محصولات مناسب شرایط خودتان را به شما پیشنهاد دهند.

با تشکر از همگی شما عزیزان

مدیریت امیراپتیک

سوالات متداول

 • چه اندازه عینک آفتابی برای صورت کشیده و لاغر مناسب است؟
  عینکی را انتخاب کنید که با اندازه عرض شقیقه شما تناسب داشته باشد. نه خیلی کوچک باشد و نه خیلی بزرگ. (البته عینک های Oversize هم به سلیقه خودتان می‌توانید انتخاب کنید.) همچنین سعی کنید که ارتفاع فریم شما نیز کمی زیادتر باشد تا با بلندی و کشیدگی بالا تا پایین صورت شما تناسب خوبی برقرار کند.
 • چه جنس عینکی برای صورت کشیده و لاغر مناسب است؟
  جنس عینک اصلا ملاک نیست، مهم شکل و مدل عینک است. بهتر است ارتفاع بلندی داشته باشد و با اندازه شقیقه شما تناسب داشته باشد. انتخاب مدل عینک های مستطیلی با ارتفاع کم، آنچنان زیبا نخواهد شد. ولی مدل عینک های مربعی بزرگ و ویفرر انتخاب خیلی خوبی است.
 • چه مدل عینک آفتابی برای صورت کشیده و لاغر مناسب است؟
  عینک های خلبانی Aviator و مربعی و ویفر شکل انتخاب بسیار ایده‌آلی برای شما خواهد بود. اگر زوایای فک شما زیاد است، عینک های گرد مانند با زوایای منحنی شکل بزرگ نیز انتخاب جذابی خواهد بود.
 • چه رنگ عینک آفتابی برای صورت کشیده و لاغر مناسب است؟
  رنگ عینک آفتابی اصلا ربطی به فرم چهره شما ندارد. به رنگ پوست و موی شما مرتبط است. به رنگ پوششی که معمولا انتخاب می‌کنید. به این مسائل توجه داشته باشید تا بتوانید رنگ عینک آفتابی‌ای را انتخاب کنید که با رنگ پوست، مو و پوشش غالب شما هماهنگی داشته باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *