مدل عینک آفتابی برای صورت کشیده و لاغر

مدل عینک آفتابی برای صورت کشیده و لاغر


گونه‌های بلند، خط فک محکم و پیشانی برجسته، همه ویژگی‌هایی هستند که افراد با فرم‌های صورت کشیده همیشه به آنها می‌بالند. شکل صورت کشیده به دلیل هاله سلطنتی که می‌دهد همیشه یک ویژگی مطلوب در بین بسیاری از افراد، در طول تاریخ بوده است. یکی مسائلی که برای افراد عینکی همیشه چالش برانگیز بوده است، انتخاب عینک مناسب برای فرم صورت آن‌ها است. از آن جایی که عینک‌ها می‌توانند تأثیر بسیار زیادی در استایل شما داشته باشند؛ بنابراین باید عینک طبی ( مانند عینک بلوکات، کامپیوتر و…) یا عینک آفتابی‌ای را مد نظر بگیرید که مناسب فرم صورت شما باشد. اگر شما هم صورت کشیده‌ای دارید و به دنبال عینک آفتابی برای صورت کشیده هستید، پیشنهاد می‌کنیم این مطلب را از دست ندهید و تا انتها همراه emiroptic باشید.

آیا من صورت کشیده‌ای دارم؟

آیا من صورت کشیده‌ای دارم؟

در ابتدا باید به این موضوع بپردازیم که چگونه متوجه شوید صورت کشیده‌ای دارید. اگر صورت کشیده‌ای داشته باشید، احتمالاً پیشانی به همان اندازه پهن، چانه بلند و ظاهری باریک در سرتان خواهید داشت. اگر سرتان بلندتر از پهنای صورتتان به نظر برسد، فرم صورت شما کشیده است.

همچنین ایده خوبی است که از دوستان و خانواده خود بپرسید که آیا آنها معتقدند که صورت شما لاغر و کشیده  است یا خیر. هنگامی که مطمئن شدید که صورتتان کشیده است، می‌توانید به سراغ یافتن بهترین عینک آفتابی ( و یا حتی عینک کامپیوتر و…) برای فرم صورت خود بروید. علاوه بر این، برخی از اپلیکیشن‌های اندازه‌گیری چهره عالی نیز وجود دارد که می‌توانید از آنها استفاده کنید. این برنامه‌ها از دوربین گوشی شما برای اندازه‌گیری ابعاد صورت شما استفاده می‌کنند. برای اطمینان از اینکه صورت شما کشیده است، می‌توانید از این اپلیکیشن‌ها استفاده کنید.

پنج نشانه که شما چهره کشیده‌ای دارید

پنج نشانه که شما چهره کشیده‌ای دارید

  • طول صورت شما درازتر از پهنای آن است: این شایع‌ترین علامت صورت کشیده است. صورت لاغر و کشیده به صورتی گفته می‌شود که طول صورت از پهنای صورت بیشتر باشد.
  • پیشانی بزرگی دارید: پیشانی درشت نشان از صورت کشیده است. اگر پیشانی بزرگی دارید، صورت شما می‌تواند درازتر ظاهر شود.
  • چانه شما نوک تیز است: چانه نوک تیز می‌تواند نشان‌دهنده‌ی این باشد که فرم صورت شما کشیده است.
  • گونه‌های بلندی دارید: گونه‌های بلند یکی دیگر از نشانه‌های معمول صورت کشیده است و به وسیله این نشانه می‌توانید اقدام به خرید عینک آفتابی ( و یا عینک طبی مانند عینک موبایل) برای صورت کشیده خود کنید.
  • بینی بلندی دارید: بینی دراز آخرین علامت رایج برای صورت کشیده است، اما می‌تواند نشانه‌ای باشد که به صورت کشیده شما اشاره کند.

حال که با این نشانه‌ها می‌توانید تشخیص دهید که صورت کشیده‌ای دارید یا خیر. در ادامه شما را با این مورد آشنا می‌کنیم که به هنگام خرید عینک آفتابی برای صورت کشیده با چه نکاتی توجه داشته باشید.

مقاله پیشنهادی: معرفی بهترین برندهای عینک آفتابی

چه عینکی روی صورت کشیده بهتر به نظر می‌رسد

چه عینکی روی صورت کشیده بهتر به نظر می‌رسد

قاب‌های بیضی شکل یا جعبه‌ای شکل بلند در تضاد با ویژگی‌های مستطیل صورت قرار می‌گیرند و ظاهری متعادل‌تر به شما می‌دهند. در مقابل، عینک‌هایی که شکل عدسی بلندی دارند، معمولاً برای کوتاه کردن صورت‌های بلند بهترین هستند. بسته به ترجیح شما، اشکال مختلف عینک وجود دارد که می‌توانید از بین آنها انتخاب کنید.

عینک مربعی شکل

عینک مربعی شکل

عینک آفتابی مربعی شکل گزینه‌ای عالی برای صورت‌های بلند است. گوشه‌های تیز و جزئیات زاویه‌دار، وضوح و عرض را به چهره شما می‌بخشند. بنابراین می‌توان گفت یکی از بهترین عینک‌های آفتابی برای فرم صورت کشیده به عینک‌های مربعی تعلق دارد.

عینک دو رنگ

عینک دو رنگ

عینک‌های دو رنگ، یک سبک کلاسیک دهه 50 هستند. این فریم‌های استات یک توهم نوری ایجاد می‌کند که باعث می‌شود صورت شما کوتاه‌تر به نظر برسد. نیمه بالایی فریم معمولاً تیره است در حالی که نیمه پایینی شفاف یا رنگ روشن است. این کمک می‌کند تا طول صورت شما کوتاه‌تر شود.

عینک با فریم ضخیم

عینک با فریم ضخیم

فریم‌های ضخیم و لبه‌دار در حال حاضر مد هستند و برای مردان یا زنان با صورت‌های کشیده، استایلی عالی هستند. در مقابل، فریم‌های ضخیم چهره زنان را کوچک‌تر نشان می‌دهند. افراد مشهوری همچون بازیگران از عینک‌های بزرگی استفاده می‌کنند تا جلوه‌ای جذاب داشته باشند؛ پس می‌توان گفت یکی از انواع عینک آفتابی برای صورت کشیده می‌تواند عینک‌هایی با فریم ضخیم باشند که جذابیت بسیار زیادی هم به شما می‌بخشند.

عینک بیضی شکل

عینک بیضی شکل

عینک‌های بیضی شکل فریم بسیار خوبی هستند، زیرا از نظر بصری صورت شما را کوتاه و لاغر می‌کنند. به عنوان مثال، اگر پیشانی و چانه شما بلند و دراز باشد، عینک‌های گرد کلاسیک می‌توانند مدلی عالی برای فرم صورت شما باشند.

عینک چشم‌ گربه‌ای

عینک چشم‌ گربه‌ای

فریم‌های چشم گربه‌ای یک انتخاب عالی برای چهره‌های بلند و کشیده هستند. آنها صورت شما را پهن‌تر می‌کنند و ظاهر متعادل‌تری به چهره شما می‌بخشند. انتخاب یک فریم چشم گربه‌ای که خیلی نوک تیز نباشد، انتخابی عالی است، زیرا می‌توانید با آن بسیار شیک به نظر برسید.

عینک گرد

فریم عینک گرد

فریم‌های عینک گرد، سبکی عالی برای افزودن «عرض بصری» به صورت کشیده و بلند است. این نوع از عینک‌های آفتابی به متعادل‌تر به نظر رسیدن صورت شما کمک می‌کند با این حال، مهم است که از فریم‌های بیش از حد کوچک خودداری کنید، زیرا این کار می‌تواند صورت شما را کشیده‌تر و لاغرتر نشان دهد.

جمع‌بندی

همان‌طور که در این مطلب خدمتتان عرض کردیم، برای افراد عینکی و همچنین افرادی که قصد تهیه عینک آفتابی دارند بسیار مهم است که عینکی را انتخاب کنند که به صورتشان بیاید و ظاهری جذاب داشته باشد. در این مطلب به این پرداختیم که چه عینکی برای صورت کشیده و لاغر مناسب است و در ابتدا گفتیم که چگونه تشخیص دهید فرم صورت شما کشیده است و پس از آن چند مدل عینک آفتابی برای صورت کشیده به شما معرفی کردیم. امیدواریم توانسته باشیم اطلاعات مفیدی را در اختیارتان گذاشته باشیم. همچنین اگر به علت استفاده از عینک طبی استفاده از عینک آفتابی برای شما سخت است، پیشنهاد می‌کنیم به مقاله عینک طبی آفتابی چیست نیز سر بزنید. با تشکر از شما که وقت ارزشمندتان را در اختیار ما گذاشتید و به مطالعه این مطلب پرداختید.

preloader