بهترین مارک عدسی عینک طبی کدام است؟

بهترین مارک عدسی عینک طبی کدام است؟


قطعاً زمانی که قصد خرید یک عینک طبی مانند عینک بلوکات را برای خود داشته باشید، یکی از سؤالاتی که ممکن است ذهن شما را به خود مشغول کند این است که بهترین مارک عدسی عینک طبی کدام است و در میان تنوع بسیار زیادی که در بازار وجود دارد، بهتر است تا ما کدام مارک را خریداری و استفاده کنیم. به همین دلیل ما در این مقاله سعی داریم تا بهترین برند‌ها را به همراه ویژگی‌ها و مزیت‌هایی که دارند را به شما معرفی کنیم تا به هنگام خرید با دیدی وسیع و اطلاعاتی کامل به انتخاب مارک عدسی بپردازید. پیشنهاد می‌کنیم این مقاله را به هیچ عنوان از دست ندهید و تا انتها همراه emiroptic باشید.

معیارهای انتخاب بهترین مارک عدسی طبی

معیارهای انتخاب بهترین مارک عدسی طبی

به طور کلی اولین نکته‌ای که به هنگام خرید و انتخاب بهترین مارک عدسی عینک طبی مانند عدسی عینک موبایل باید به آن دقت داشت، نمره چشم است؛ زیرا زمانی که شما نمره چشم پایینی داشته باشید می‌توانید از اکثر برندهای عدسی عینک طبی ( مانند عینک هویا یا سایر برندها) استفاده کنید، اما اگر نمره چشم بالایی داشته باشید گزینه‌های انتخابی شما برای خرید بهترین مارک عدسی عینک طبی کاهش می‌یابد چرا که در این زمان پیشنهاد می‌شود تا از عدسی‌هایی با قطر کمتر و یا فشرده‌تر استفاده کنید تا ضخامت عدسی کاهش یابد و فقط تعدادی از کمپانی‌های تولیدکننده عدسی طبی  این کار را انجام می‌دهند.

نکته دومی که شما به هنگام خرید انتخاب بهترین مارک عدسی طبی عینک کامپیوتر یا موبایل خود باید به آن دقت ویژه‌ای داشته باشید متریال استفاده شده یا موادی است که عدسی عینک طبی از آن ساخته شده است؛ به‌ عنوان مثال عدسی موردنظر شیشه‌ای است یا به‌صورت عدسی پلی‌کربنات است. بعضی از عدسی‌ها سبک هستند و برخی دیگر شفاف؛ بنابراین پیشنهاد می‌شود تا عدسی‌ای را انتخاب کنید که هم وزن کمی داشته باشد و هم بالاترین شفافیت را به شما ارائه دهد.

نکته سومی که باید به آن دقت داشت، این است که آیا مارک عدسی طبی موردنظر به کشور ما وارد می‌شود و در بازار می‌توان آن را پیدا کرد یا نه. دلیل انجام این کار این است که بسیاری از کلاهبرداران و سودجویان ممکن است عدسی دیگری را به شما با آن نام بدهند و هزینه‌ی عدسی ای که شما می‌خواستید را از شما بگیرند.

نکته آخری که بهتر است در این جا به آن اشاره شود این است که شما به هنگام خرید بهترین مارک عدسی عینک طبی باید این موضوع را مدنظر بگیرید که شغل شما تا چه اندازه حساس است. این که شما حساسیت شغل خود را مورد بررسی قرار دهید به شما کمک خواهد کرد که بفهمید بهتر است عدسی انتخابی شما مقاومت بالایی داشته باشد یا یک عدسی با مقاومت معمولی می‌تواند کار شما را راه بیندازد و برایتان مناسب باشد. با ادامه مطالب همراه ما باشید تا بهترین مارک‌های عدسی طبی موجود در بازار را به شما معرفی کنیم. اگر می‌خواهید بیشتر درباره ویژگی‌ های عینک طبی خوب بدانید مقاله آن را در سایت ما مطالعه فرمایید.

معرفی بهترین مارک عدسی عینک طبی

معرفی بهترین مارک عدسی عینک طبی

در همین بخش و ابتدای مطلب بهتر است به این نکته اشاره شود که به طور دقیق ما چیزی به عنوان بهترین مارک عدسی طبی نداریم؛ شما بایستی با توجه به نیازها، بودجه، شغل و … بهترین انتخاب را برای خود داشته باشید؛ اما با این وجود برخی کمپانی‌های تولیدکننده هستند که می‌توان با جرئت گفت باکیفیت‌ترین عدسی‌های طبی را تولید می‌کنند که در ادامه با برخی از آن‌ها آشنا خواهید شد.

عدسی طبی زایس (ZEISS)

عدسی طبی زایس (ZEISS)

یکی از قدیمی‌ترین و بهترین برندهایی که از گذشته تابه‌حال به تولید عدسی‌های طبی پرداخته، برند زایس است. کمپانی زایس یکی از بهترین و کامل‌ترین شرکت‌های تولیدکننده لنز طبی از سال 1846 میلادی است که بهترین و باکیفیت‌ترین لنزهای طبی را با تکنولوژی‌های مختلف همچون تکنولوژی فوتو فیوژن، تکنولوژی دوراویژن و همچنین تکنولوژی‌های جدید طراحی عدسی به شما ارائه می‌دهد.

برخی از ویژگی‌های عدسی زایس:

  • برند زایس دارای بیشترین تنوع محصولات از لحاظ شاخص و همچنین ضریب شکست عدسی‌هایش در بازار است. به همین دلیل گاها به بهترین مارک عدسی عینک طبی در بازار شناخته می‌شود.
  • عدسی‌های تولید شده کمپانی زایس تنوع بالایی در سبک دارد که از این سبک‌ها می‌توان به دوراویژن، بلو کنترل، لوتوتک و آسفریک اشاره کرد.
  • این برند دارای بیشترین تنوع محصول در بازار است که همین موضوع باعث شهرت جهانی آن شده است.
  • شما با خرید عینک زایس می‌توانید با هر نمره چشمی و هر میزان شدت آستیگمات بودن از این مارک استفاده کنید.
  • به طور کلی عدسی‌های زایس در دسته‌های تک دید، دو دید، تری فوکال و همچنین تدریجی قرار می‌گیرند.

عدسی طبی هویا (HOYA)

عدسی طبی هویا (HOYA)

یکی دیگر از انواع بهترین مارک عدسی عینک طبی به کمپانی هویا تعلق دارد. در حال حاضر این شرکت دارای تنوع محصولی بالا است که در گروه‌های مختلفی با توجه به این که مصرف‌کننده چه نیازی دارد ارائه و به فروش می‌رسد. این برند از سال 1941  فعالیت خود را آغاز نموده است و از مزیت عدسی هویا می‌توان به استفاده آن از تکنولوژی پیشرفته‌ای مانند  HVLL اشاره کرد.

برخی از ویژگی‌های عدسی هویا:

  • این عدسی معمولاً از پلاستیک ساخته شده است و دارای ضریب شکستی بین 1.5 تا 1.74 است
  • این عدسی از تکنولوژی‌های مختلفی در محصولاتش استفاده کرده است که از این تکنولوژی می‌توان به آسفریک، پروگرسیو، تک دید و دودید اشاره کرد.
  • یکی از چیزهایی که عدسی هویا را نسبت به محصولات مشابه متمایز می‌کند، استفاده از برند از تکنولوژی HVLL است که مختص به خود این برند است.
  • عدسی‌های هویا دارای پوششی به نام SHV است که این پوشش در واقع پوشش اختصاصی برند هویا است.
  • ویژگی دیگری که این برند دارد این است که به دلیل تنوع محصولات بالا امکان استفاده از محصولات این مارک برای افراد مختلف با هر نمره چشم و میزان آستیگماتی وجود دارد.

جمع‌بندی

در این مطلب سعی کردیم تا شما را با بهترین مارک‌های عدسی طبی آشنا کنیم. در ابتدا به این پرداختیم که معیارهای انتخاب برای بهترین مارک عدسی عینک طبی چیست و در ادامه شما را با برخی از این مارک‌ها آشنا کردیم و ویژگی‌های آن را برایتان شرح دادیم. با تشکر از شما که وقت ارزشمندتان را در اختیار ما گذاشتید و به مطالعه این مقاله پرداختید.

preloader