مدل عینک برای صورت گرد4.5/5 - (2 امتیاز)

این مقاله مخصوص کسانی است که به دنبال مدل عینک برای صورت گرد هستند. در اینجا یاد میگیریم:
ویژگی‌های ظاهری‌ صورت گرد چیست؟
و
بهترین عینک برای صورت گرد چه مدل‌هایی است؟
و در آخر
کدام عینک ها برای صورت گرد مناسب نیست؟

پس اگر شما هم حس می‌کنید که فرم صورت شما گرد و دایره ای است و نمی‌دانید که کدام عینک طبی و آفتابی‌ای را برای صورت گرد خود انتخاب کنید، حتما تا انتها با عینک امیر همراه باشید.

مقدمه : آیا فُرم صورت من گرد است؟

در اصل باید گفت که کمتر انسانی پیدا می‌شود که فرم صورت آن دقیقا شبیه به یک شکل هندسی خاص باشد. خیلی از ما ممکن است که از هر شکل صورتی مثل گرد، مستطیل، مربع، قلبی شکل و … المان هایی را در چهره خود داشته باشیم. ولی بعضی از آن المان ها واضح تر و محسوس تر از بقیه است. به همین خاطر است که بخاطر آن ویژگی ها در اصطلاح می‌گوییم که فرم صورت ما گرد است یا هر چیز دیگری که به آن شباهت دارد.

برای تشخیص فرم صورت خود باید
به چند بخش مهم از صورتتان دقت کنید:

 • به شکل و اندازه پیشانی و رستنگاه مو
 • به زوایای استخوان گونه و فَک و چانه
 • به اندازه عرض شقیقه از راست به چپ
 • و به ارتفاع صورت از بالای پیشانی تا پایین چانه

پس همین الان روبروی آینه بایستید و به این موارد در صورت خود حسابی توجه کنید.

ویژگی صورت گرد

مهمترین ویژگی های صورت گرد

مهمترین ویژگی های صورت گرد و تپل عبارتند از:

 • گونه و چانه، زوایای نرم و بدون تیزی دارند
 • لپ های صورت، معمولاً توپُر و کروی شکل هستند
 • ارتفاع صورت و عرض شقیقه تقریبا یکسانند
 • ارتفاع چانه و پیشانی تقریبا به یک اندازه اند
 • فُرم کلی صورت، تقریبا گرد و بدون زاویه است

اگر صورت شما نیز چنین ویژگی هایی دارد، پس شما نیز صورت گرد دارید و موقع خرید عینک باید به دنبال عینک مناسب برای صورت گرد باشید.
اگر هم برای تشخیص این المان ها باز هم مشکل داشتید، حتما در گوگل سرچ کنید تا صورت افراد مشهوری که در اینترنت به عنوان صورت گرد معرفی شده اند را بررسی نمایید و این ویژگی ها را در صورت آنها پیدا کنید.


عینک مخصوص صورت گرد

عینک طبی برای صورت گرد

عینک های طبی از آنجا که به طور دائمی بر روی صورت شخص قرار دارند، لازم است تا بیشترین و بهترین سازگاری را با چهره داشته باشند. بنابراین پس از آنکه دانستید فرم صورت شما به چه صورت می باشد، لازم است تا به سراغ مناسب ترین فریم عینک بروید.

از آنجا که هدف ما در این محتوا انتخاب عینک طبی برای صورت های گرد است، پیشنهاد می کنیم در صورتی که فرم چهره شما هم به این صورت می باشد، یکی از مدل فریم هایی را که در ادامه معرفی خواهیم کرد، انتخاب کنید. مهمترین چیزهایی که هنگام انتخاب عینک برای صورت گرد باید در نظر گرفت این است که فریم می تواند صورت را درازتر و کشیده تر نشان داده و حتی باعث شود که ساختار و ویژگی های چهره تان متفاوت دیده شوند. در واقع فریم های مناسب صورت گرد آنهایی هستند که از این گردی کاسته و با خطوط و زاویه هایی تیزی که دارند، سبب می شوند چهره شما کشیده تر به نظر برسد.

عینک آفتابی برای صورت گرد

عینک های آفتابی یکی از پرطرفدارترین و پرفروش ترین مدل عینک ها هستند چرا که به دلیل مراقبت از چشم ها استفاده از آن ها برای هر شخصی ضروری می باشد. اما این عینک ها در عین کاربردی که دارند باید زیبا و سازگار با فرم چهره باشند.

با توجه به این نکته می توان گفت که فریم هایی با زاویه های تیز و شکل های هندسی خاص می توانند یک گزینه عالی برای صورت های گرد باشند چرا که فرم صورت را متفاوت تر نشان می دهند. البته اگر که فرم چهره شما به صورت کشیده است، می توانید با مطالعه مقاله عینک مناسب برای صورت های کشیده از مجله امیر اپتیک، مناسب ترین فریم را انتخاب نمایید.

علاوه بر این، عینک های آفتابی به دلیل رنگ متفاوت شیشه خود، تاثیر بیشتری بر روی چهره در مقایسه با عینک های طبی می گذارند. از این رو انتخاب رنگ مناسب در خصوص آن ها از اهمیت بالایی برخوردار است. در نهایت به یاد داشته باشید که هدف یافتن تعادلی بین شکل و رنگ قاب است که مکمل صورت گرد شما باشد.

بهترین مدل عینک ها برای صورت گرد

توجه: ایده آل ترین عینک‌ها برای صورت گرد معمولا آنهایی هستند که زوایای نمایان و تیزی دارند و گوشه های آنها زیاد منحنی شکل نیست. فریم عینک های تمام دور و ضخیم نیز برای صورت گرد بسیار مناسب است. آنهایی که بر روی صورت کاملا پیدا هستند و زوایای آنها حسابی خودنمایی می‌کند.

معروفترین و پرطرفدارترین مدل عینک‌ها عبارتند از:

 • طرح های مستطیلی Rectangle
 • طرح های مربعی Square
 • چشم گربه ای Cat Eye (مخصوص بانوان)
 • طرح ویفرر Wayfarer
 • فریم های بزرگ Oversize
 • طرح دوبل و خلبانی Aviator
 • چند ضلعی و هندسی شکل Polygon

این مدل عینک ها باعث می‌شوند تا تناسب خیلی خوبی بین فریم عینک و صورت گرد بوجود آید و در نهایت نیز یک ترکیب جذاب و دیدنی بر روی صورت پدید آید. در ادامه بهترین های عینک طبی برای صورت گرد و تپل را به شما معرفی کرده ایم. با ما همراه باشید.


عینک های مستطیلی و مربعی شکل

عینک مستطیلی و مربعی بخاطر زوایای تیزی که دارد باعث می‌شود تا گردی صورت شما به خوبی پوشانده شود و ترکیبی جذاب با چهره شما تشکیل دهد. این زوایا سبب می‌شوند تا صورت شما باریک تر و بلند تر دیده شود. و جذابیت ها و ویژگی های چهره شما خیلی بیشتر به چشم آیند.


عینک چشم گربه ای

عینک های چشم گربه ای (مخصوص بانوان)

این مدل عینک ها در بین بانوان بسیار پر طرفدار است. آن هم بخاطر ظاهری گیرا و کاریزماتیکی که به صورت می‌بخشند. کشیدگی این فریم ها در گوشه های بالایی آنها سبب می‌شود تا گرد و تپل بودن صورت خیلی کم دیده شود و صورت ما ظاهری کلاسیک و وینتیج پیدا کند.


عینک های طرح ویفر Wayfarer

این مدل نیز یک انتخاب کلاسیک برای عینک مناسب صورت گرد و تپل است. عینک های ویفر از زمان Rayban بسیار معروف و ترند شدند. گوشه های تقریبا تیز و پُل وسط عریض و کنج های زاویه دار آن سبب میشود تا صورت شما کمتر گرد دیده شود و همچنین باریکتر و کشیده تر به چشم آید.


عینک های بسیار بزرگ Oversize

دسته دیگر فریم عینک برای صورت گرد، عینک های سایز بزرگ و Oversize هستند که در اشکال مختلف تولید می‌شوند. اندازه های بزرگ و زوایای عریض این عینک ها سبب می‌شود تا گردی صورت کاملا پنهان شود و بیشتر عینک باشد که خود نمایی می‌کند.
این ساز عینک ها برای کسانی چشمانشان نمره ندارد و به دنبال خرید عدسی بلوکنترل بدون نمره هستند نیز بسیار بسیار مناسب است.


عینک های دوپل و خلبانی Aviator

عینک های دوپل و خلبانی Aviator

این مدل عینک ها هم یکی دیگر از پرطرفدار ترین عینک ها هستند که تقریبا برای همه فرم های صورت ها مناسب اند. فرقی در جنسیت ندارد، هم آقایان و هم بانوان به راحتی می‌توانند از این عینک استفاده کنند. البته ابن مدل عینک طبی مردانه برای صورت گرد نیز بسیار مناسب است. زوایای مستطیلی شکل این عینک ها با گونه های گرد بسیار هم خوانی دارد و ترکیبی بسیار جذاب را در کنار هم می‌سازند.


عینک های چند ضلعی و هندسی شکل

این نوع عینک ها هم بخاطر زوایا و گوشه های زیاد خود، برای صورت های گرد بسیار مناسب است. مثلا عینک های شش ضلعی که امروزه طرفداران خیلی زیادی پیدا کرده است، هم برای آقایان و هم برای بانوان صورت گرد بسیار جذاب و دلنشین هستند.
ترکیب آنها با یک صورت گرد و تپل خیلی دیدنی می‌شود و چهره ای گیرا و شاداب خواهد ساخت.


عینک برای صورت گرد

بهترین رنگ فریم عینک برای صورت گرد

اگر می خواهید بهترین و زیباترین رنگ فریم را برای عینک خود انتخاب کنید، لازم است تا در خصوص استراتژی و نحوه این انتخاب اطلاعاتی کسب کرده و نکاتی را در نظر داشته باشید.

به عنوان اولین نکته باید گفت که بهترین رنگ های فریم عینک برای صورت های گرد، رنگ های تیره می باشند. از این رو فریم هایی با رنگ مشکی، خاکستری، قهوه ای، آبی و یا سبز تیره می توانند بسیار زیبا و مناسب به نظر برسند.

یکی از موارد حائز اهمیت در خصوص رنگ های تیره به عنوان بهترین رنگ عینک برای صورت گرد این است که گزینه های زیادی برای این رنگ ها وجود دارند. بنابراین زنان و مردان با صورت گرد می توانند از میان تنوع بالای این رنگ ها، بهترین و شیک ترین گزینه را برای خود انتخاب کنند.

به عنوان دیگر نکته، پیشنهاد می کنیم تا از رنگ های متضاد استفاده نمایید. اگر پوست روشنی دارید، فریم های تیره تر مانند سرمه ای یا زغالی را امتحان کنید. از طرفی برای پوست های تیره تر، فریم های روشن می توانند به طور چشمگیری چهره فرد را برجسته نشان دهند. در نهایت هم باید گفت که رنگ های خنثی مانند سفید می توانند با هر رنگ پوستی سازگار بوده و به یک گزینه مناسب تبدیل شوند. علاوه بر اینها، رنگ چشم و رنگ مو نیز می توانند در انتخاب شما تاثیرگذار باشند.

برای انتخاب مدل فریم عینک به چه ویژگی های صورتمان توجه کنیم؟

همانطور که تا به اینجا مطالعه کردید، دانستیم که انتخاب فریم عینک کار چندان آسانی نیست و پیش از خرید باید به نکات مهمی توجه کنید. از آگاهی از فرم صورت گرفته تا انتخاب بهترین رنگ و مناسب ترین فریم و حتی روش درست تمیزکزدن شیشه عینک.

اما علاوه بر فرم کلی صورت، تک تک اعضای چهره نیز می توانند در انتخاب ما برای خرید یک فریم مناست تاثیر داشته باشند. در ادامه به بررسی این اجزا خواهیم پرداخت:

چشم ها: چشم ها یکی از مهم ترین اجزا برای انتخاب فریم عینک هستند. اگر چشمانی درشت دارید، پیشنهاد می کنیم تا از یک فریم بزرگ استفاده کنید. این هم چهره شما را زیباتر نشان می دهد و هم دید را برایتان آسان تر می کند. از طرفی اگر چشمان کوچک و ریزی دارید، خرید یک فریم مستطیل شکل گزینه ایده آلی است.

بینی: اگر بینی پهن و بزرگی دارید، انتخاب یک مدل عینک بزرگ می تواند معقولانه باشد. چرا که این، برجستگی بینی را کوچک تر نشان می دهد.

گونه: از میان مدل فریم هایی که در بالا به شما عزیزان پیشنهاد کردیم، فریم های مربعی شکل می توانند بهترین گزینه باشند اگر که صورتی تپل با گونه های برجسته دارید. البته هنگام تست کردن فریم توجه داشته باشید که خندیدن باعث جابجایی عینک نشود.

چه عینکی برای صورت گرد مناسب نیست؟!

معمولا افرادی که صورت گرد دارن به دنبال عینک هایی می‌گردند که ویژگی ها و جذابیت های چهره آنها را دوچندان کند. ولی انتخاب بعضی فریم عینک برای صورت گرد بسیار اشتباه است و باعث می‌شود تا این موضوع به صورت برعکس عمل کند.

در ادامه برخی از مدل عینک هایی که بهتر است تا برای صورت های گرد و تپل انتخاب نشود را به شما معرفی کرده ایم. با ما همراه باشید.

عینک های سایز کوچک

همانطور که عینک های بزرگ سبب می‌شود تا چهره ما کشیده تر و کوچکتر دیده شوند، عینک های کوچک برعکس این موضوع عمل می‌کنند. با انتخاب عینک های کوچک، گردی و بزرگی صورت خیلی بیشتر دیده می‌شود. بجای آنکه عینک در چهره ما اثر مثبت ایجاد کند، به نحوی در صورت ما گم می‌شود.

البته این موضوع را هم باید گفت که اگر نمره چشم شما خیلی بالا باشد، صرف نظر از بزرگی صورت باید عینک های کوچک را انتخاب کنیم. زیرا هرچقدر سایز عینک ما کوچکتر باشد، ضخامت نهایی عدسی ما نیز کمتر خواهد شد و این موضوع در زیبایی چهره ما بسیار تاثیر گذار است.

عینک های گرد و بیضی شکل

این را بدانید که هدف از انتخاب عینک طبی برای صورت گرد، ایجاد تعائل و بالانس در زیبایی چهره است. انتخاب عینک های گرد و بیضی شکل باعث می‌شود تا زوایای منحنی شکل صورت بسیار تشدید شوند و در نهایت ترکیبی یکسان و بیش از اندازه گرد بر روی صورت داشته باشیم.

البته تمامی این صحبت ها فقط به عنوان پیشنهاد است و هیچ قانون نوشته شده و محکمی برای انتخاب عینک برای انواع چهره نیست. در اصل شما باید عینکی را انتخاب کنید که وقتی بر روی صورت خود آن را ی‌بینید، احساس شادی و لذت را تجربه نمایید. صرف نظر از تمامی این صحبت ها و پیشنهادها.


خرید از امیر اپتیک

از کجا عینک بخرم؟

از همینجا. کافی است بر روی لینک خرید عینک طبی کلیک کنید تا تعداد زیادی از عینک های قیمت مناسب و باکیفیت در اختیار شما قرار گیرد. تمامی این عینک ها با حساسیت بسیار بالایی انتخاب شده و همگی از مرغوبیت و ارزندگی خیلی زیادی برخوردار هستند.
در صورت داشتن هرگونه سوال و یا مشکل نیز حتما از طریق شماره تماس های فروشگاه با مشاورین ما در ارتباط باشید تا شما را کاملا رایگان راهنمایی کنند.

help_outline همین حالا با کارشناسان ما صحبت کنید

سوالات متداول

 • چه مدل عینک های طبی برای صورت های گرد مناسب تر هستند؟
  عینک‌هایی که زوایای بیشتری دارند مثل مربعی، مستطیلی و هر نوع مدلی که دارای گوشه و زوایای تقریباً تیزتری است برای صورت های گرد خیلی مناسبتر است. زیرا زوایای فَک و شقیقه و پیشانی در این افراد خیلی کمتر است و شکل کلی صورت آنها دایره ای شکل است. در این شرایط ترکیب عینک های زاویه دار با صورت گرد خیلی هماهنگی و هارمونی زیبایی را ایجاد می‌نماید.
 • چه رنگ های عدسی برای صورت های گرد مناسب تر هستند؟
  هیچ محدودیتی در انتخاب رنگ عدسی اصلاً وجود ندارد. بیشتر باید به فکر انتخاب مدل عینک خود باشید و نسبت به رنگ بدنه فریم عینک، رنگ عدسی خود را انتخاب کنید. البته این موضوع در انتخاب عینک آفتابی و عینک شب و فانتزی استفاده می‌شود.
 • آیا عینک طبی بدون فریم برای صورت های گرد مناسب هستند؟
  بله چرا که نه. بدون فریم بودن یا نبودن عینک اصلاً مهم نیست، سعی کنید عینکی را انتخاب کنید که علاوه بر داشتن تناسب‌های اولیه اندازه بینی و شقیقه و غیره که مشاورین ما شما را راهنمایی خواهند کرد، وقتی به صورت زدید احساس خوبی به شما دست دهد و از چهره ای که برای شما ساخته شده لذت ببرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *