بهترین مدل‌های عینک طبی برای صورت گرد

معرفی بهترین مدل‌های عینک طبی برای صورت گرد


این روزها افراد بسیاری به خرید عینک طبی می‌پردازند و یا قصد دارند تا یک عینک طبی برای خود یا دیگران تهیه کنند، اما ممکن است در طی این فرایند دچار تردیدهایی شوند که چه مدل عینکی به صورت آن‌ها می‌آید و برای فرم صورتی که دارند، کدام نوع عینک طبی می‌تواند بهترین انتخاب باشد. در این مقاله سعی داریم تا بهترین مدل‌های عینک طبی ( مانند عینک بلوکات، موبایل و…) برای صورت گرد را به شما معرفی کنیم و توضیح دهیم برای صورت گرد چه نوع عینک‌هایی می‌تواند بهترین انتخاب باشد. پس اگر شما هم به دنبال یک عینک برای صورت گرد هستید، پیشنهاد می‌کنیم این مقاله را از دست ندهید و تا انتها همراه  emiroptic باشید.

آیا می‌دانید چه عینک‌هایی برای صورت گرد شما مناسب هستند؟ علاوه بر عقیده ذهنی، کمی علم در انتخاب عینک‌هایی وجود دارد که بهترین تناسب را با صورت گرد دارند. با عینک مناسب، می‌توانید زیبایی طبیعی صورت خود را به نمایش بگذارید و همچنین آن را باریک‌تر، بلندتر و مشخص‌تر نشان دهید.

ابتدا مطمئن شوید که فرم صورتتان گرد است

ویژگی های فرم صورت گرد

پیش از آن که به انتخاب بهترین مدل‌های عینک طبی برای صورت گرد بپردازید، باید مطمئن شوید که فرم صورتی که دارید، گرد است و سپس برای فرم صورتتان عینک مناسبی تهیه کنید. دقت داشته باشید که وزن و یا چاقی هیچ ربطی به فرم صورت ندارد و این حرف که افراد چاق دارای صورت گردی هستند از پایه غلط است و چاق بودن افراد به معنای گرد بودن صورتشان نیست.

علاوه بر این، بیشتر مردم متوجه می‌شوند که فرم چهره‌شان هرگز فقط جزو یک نوع نیست؛ یعنی فقط گرد یا فرم دیگری به تنهایی نیست. صورت شما می‌تواند بین گرد و الماسی شکل، بیضی شکل و مستطیلی و … باشد. ترفند این است که ویژگی‌های غالب خود را شناسایی کنید و از آنجا مشخص کنید که کدام دسته از عینک‌ها برای نوع چهره شما مناسب‌تر است.

یکی از ترفندها برای تشخیص گرد بودن صورت شما می‌تواند این باشد که اگر قد و پهنای صورت شما تقریباً برابر است، اگر استخوان گونه شما خیلی قابل رویت نیست و هیچ ویژگی زاویه‌ای مشخصی وجود ندارد، صورت شما گرد است. بر خلاف شکل مربع، صورت گرد زاویه فک یا خط گونه‌ی مشخصی ندارد؛ بنابراین پیشنهاد می‌شود فرم عینکی را انتخاب کنید که کمی پهن‌تر از صورت شما باشد.

نکاتی برای انتخاب بهترین مدل‌های عینک طبی برای صورت گرد

نکاتی برای انتخاب بهترین مدل‌های عینک طبی برای صورت گرد

هنگام خرید فریم‌های جدید، قاعده کلی این است که به سراغ عینک‌هایی بروید که با ویژگی‌های صورت شما تضاد دارند. چه در حال انتخاب عینک موبایل یا مطالعه باشید و چه به دنبال بهترین شکل عینک آفتابی برای صورت گرد هستید، اصول مشابهی اعمال می‌شود.

1. فریم زاویه‌دار را انتخاب کنید

به عبارت دیگر، برای یک صورت گرد، فریم‌های مربع یا مستطیل را انتخاب کنید که ویژگی‌ها را متعادل می‌کند و ساختار زیبایی را به صورت شما می‌بخشد.

2. فریمی را انتخاب کنید که دارای پد بینی باشد

پیشنهاد می‌شود، اگر دارای گونه‌های بزرگ یا بینی تقریباً صاف و کوچکی هستید، عینکی با پد بینی انتخاب کنید. همچنین لازم به ذکر است که چنین عینک‌هایی با پد بینی می‌تواند یکی از بهترین استایل‌ها برای انواع صورت‌های آسیایی باشد چرا که این افراد معمولاً دارای پل بینی صاف‌تری هستند.

3. رنگ‌ها و الگوهای بولدی را انتخاب کنید

رنگ پوست و رنگ چشم خود را با انتخاب رنگ‌های مناسب برای فریم عینک برجسته کنید. حتی می‌توانید یک توهم بینایی ایجاد کنید و چشمان خود را بزرگ‌تر نشان دهید. کافی است تا عینک مناسبی را به صورت خود بزنید.

4. از عینک آفتابی گرد یا کوچک پرهیز کنید

عدسی و لنزهای دایره‌ای معمولاً توجه را به سمت گردی صورت شما معطوف می‌کند و ویژگی‌های صورت شما را کمی اغراق‌آمیز جلوه می‌دهد؛ بنابراین به عنوان فردی که به دنبال بهترین مدل‌های عینک طبی مانند عینک کامپیوتر برای صورت گرد هستید، بهتر است تا از عینک طبی تماماً گرد استفاده نکنید به جای آن عینکی که کمی زاویه دارد را به صورت خود بزنید. بیایید به جزئیات بیشتری برویم و به شما نشان دهیم عینکی که برای صورت گرد مناسب است، چگونه است.

معرفی بهترین مدل‌های عینک طبی برای صورت گرد

معرفی بهترین مدل‌های عینک طبی برای صورت گرد

1. عینک مربعی – فریم ایده‌آل برای صورت‌های گرد

  • عینک‌های مستطیلی و مربعی بهترین تطابق برای صورت گرد است. سبک‌هایی مانند عینک Wayfarer زیبا هستند.
  • فریم‌هایی که پهن‌تر از صورت هستند، تعادل بیشتری به صورت شما می‌بخشند، چهره‌تان را زیباتر می‌کنند و حتی آن را بلندتر و یا باریک‌تر نشان می‌دهند.
  • از آنجایی که فریم‌های پهن به برش و زاویه دادن صورت کمک می‌کنند، عینک‌های مستطیلی، عینک‌های مناسبی برای یک صورت گرد هستند و احتمالاً مطمئن‌ترین گزینه برای شما خواهند بود.

2. عینک Hipster – انتخاب مناسب برای دور کردن تمرکز از یک صورت گرد

دلایل متعددی وجود دارد که به انتخاب فریم هیپستر بپردازیم و این فریم عینک را برای صورت‌های خود انتخاب کنیم. اولین دلیل محبوبیت آن‌ها  این است که انواع  عینک‌های مربعی شکل ضخیم برای یک صورت گرد ایده‌آل هستند و فرم صورت گرد را بسیار زیباتر می کنند.

3. عینک چشم ‌گربه‌ای – با این عینک صورت خود را کشیده‌تر کنید

  • فریم‌های متحرک با ایجاد جلوه‌ای لیفت‌کننده و برجسته‌تر کردن چهره شما، جذاب هستند.
  • یکی از محبوب‌ترین مدل‌های عینک، چشم گربه‌ای است که بسیار مورد علاقه خانم‌ها قرار گرفته است، زیرا شکل آن کشیده است که صورت را بلند و لاغر نشان می‌دهد. این استایل می‌تواند برای صورت‌های گرد خوب باشد به شرطی که فریم‌هایی با خطوط زاویه‌دار انتخاب کنید و از اشکال گردتر دوری کنید.

4. عینک‌های رنگارنگ – فریم‌های پررنگ روی صورت گم نمی‌شود

این عینک‌ها به طرز واضحی روی صورت دیده می‌شوند و بولد هستند. به همین دلیل است که در مقایسه با فریم‌های شفاف، گزینه بسیار بهتری برای قاب گرفتن صورت هستند. اگر به دنبال فریم‌های رنگارنگ هستید، توصیه می‌شود از رنگ‌های قوی یا عمیق استفاده کنید و از رنگ‌هایی که خیلی به رنگ پوست شما نزدیک هستند، اجتناب کنید.

رنگ فریمی که برای رنگ پوست شما خیلی روشن است، ممکن است روی صورت شما اثر دلخواه را نداشته باشد. حتی اگر شکل عینک مناسب باشد، تضاد بین فرم چهره شما و سبک انتخابی باعث می‌شود که جلوه  فریم کمتر قابل توجه باشد.

جمع‌بندی

در این مطلب سعی کردیم تا شما را با چگونگی انتخاب بهترین مدل‌های عینک طبی برای صورت گرد آشنا کنیم. در ابتدا گفتیم که چگونه تشخیص دهید که صورت گردی دارید و پس از آن به این موضوع پرداختیم که چه مدل عینک‌هایی می‌تواند بهترین انتخاب برای افراد با فرم صورت گرد باشند. با تشکر از شما که وقت ارزشمندتان را در اختیار ما گذاشتید و به مطالعه این مقاله پرداختید.

preloader