مدل عینک برای صورت گرداین مقاله مخصوص کسانی است که به دنبال مدل عینک برای صورت گرد هستند. در اینجا توضیح داده ایم که اصلا صورت گرد چه ویژگی های ظاهری ای دارد و بهترین عینک برای صورت گرد چه مدل هایی می‌تواند باشد. پس اگر شما هم حس می‌کنید که فرم صورت شما گرد و دایره ای است و نمیدانید که کدام عینک طبی برای صورت گرد مناسب تر است، حتما تا انتها با عینک امیر همراه باشید.

آیا شکل صورت من گرد است؟

در اصل باید گفت که کمتر انسانی پیدا می‌شود که فرم صورت آن دقیقا شبیه به یک شکل هندسی خاص باشد. خیلی از ما ممکن است که از هر شکل صورتی مثل گرد، مستطیل، مربع، قلبی شکل و … المان هایی را در چهره خود داشته باشیم. ولی بعضی از آن المان ها واضح تر و محسوس تر از بقیه است. به همین خاطر است که بخاطر آن ویژگی ها در اصطلاح می‌گوییم که فرم صورت ما گرد است یا هر چیز دیگر.

مدل عینک برای صورت گرد

 مهمترین ویژگی های صورت گرد

برای تشخیص فرم صورت خود حتما به شکل و اندازه پیشانی، استخوان گونه و چانه خود دقت کنید. مهمترین ویژگی های صورت گرد و تپل موارد زیر است. روبروی آینه بایستید و ویژگی های زیر را در صورت خود بررسی کنید.

 • زاویه های بسیار نرم و بدون تیزی و شکستگی در قسمت گونه و چانه
 • گونه و لپ های توپُر و کروی شکل
 • معمولا عرض صورت در قسمت گونه، بزرگترین بخش صورت هستند
 • اندازه چانه و پیشانی تقریبا به یک اندازه اند
 • حلال صورت از یک قسمت شقیقه به سمت پایین تا سمت دیگر، تقریبا گرد و بدون زاویه است

اگر صورت شما نیز چنین ویژگی هایی دارد، پس باید به دنبال فرم عینک برای صورت گرد باشید. اگر هم برای تشخیص این المان ها باز هم مشکل داشتید، حتما در گوگل سرچ کنید تا صورت افراد مشهوری که در اینترنت به عنوان صورت گرد معرفی شده اند را بررسی نمایید و این ویژگی ها را در صورت آنها پیدا کنید.


بهترین مدل عینک برای صورت گرد :

 • طرح های مستطیل
 • طرح های مربی
 • چشم گربه ای (بانوان)
 • طرح ویفر Wayfarer
 • فریم های بسیار بزرگ
 • طرح دوبل و خلبانی
 • چند ضلعی و هندسی شکل

ایده آل ترین عینک برای صورت گرد معمولا آنهایی هستند که زوایای نمایانی دارند و گوشه های آنها زیاد منحنی شکل نیست. فریم عینک های تمام دور و ضخیم نیز برای صورت گرد بسیار مناسب است. آنهایی که بر روی صورت کاملا پیدا هستند و حسابی خودنمایی می‌کنند. این مدل عینک ها باعث می‌شوند تا تناسب خیلی خوبی بین فریم عینک و صورت گرد بوجود آید و در نهایت نیز یک ترکیب جذاب و دیدنی بر روی صورت پدید آید. در ادامه بهترین های عینک طبی برای صورت گرد و تپل را به شما معرفی کرده ایم. با ما همراه باشید.

عینک های مستطیلی و مربعی شکل

عینک مستطیلی و مربعی بخاطر زوایای تیزی که دارد باعث می‌شود تا گردی صورت شما به خوبی پوشانده شود و ترکیبی جذاب با چهره شما تشکیل دهد. این زوایا سبب می‌شوند تا صورت شما باریک تر و بلند تر دیده شود. و جذابیت ها و ویژگی های چهره شما خیلی بیشتر به چشم آیند.

عینک های چشم گربه ای (مخصوص بانوان)

این مدل عینک ها در بین بانوان بسیار پر طرفدار است. آن هم بخاطر ظاهری گیرا و کاریزماتیکی که به صورت می‌بخشند. کشیدگی این فریم ها در گوشه های بالایی آنها سبب می‌شود تا گرد و تپل بودن صورت خیلی کم دیده شود و صورت ما ظاهری کلاسیک و وینتیج پیدا کند.

عینک های طرح ویفر Wayfarer

این مدل نیز یک انتخاب کلاسیک برای عینک مناسب صورت گرد و تپل است. عینک های ویفر از زمان Rayban بسیار معروف و ترند شدند. گوشه های تقریبا تیز و پُل وسط عریض و کنج های زاویه دار آن سبب میشود تا صورت شما کمتر گرد دیده شود و همچنین باریکتر و کشیده تر به چشم آید.

عینک های بسیار بزرگ Oversize

دسته دیگر فریم عینک برای صورت گرد، عینک های سایز بزرگ و Oversize هستند که در اشکال مختلف تولید می‌شوند. اندازه های بزرگ و زوایای عریض این عینک ها سبب می‌شود تا گردی صورت کاملا پنهان شود و بیشتر عینک باشد که خود نمایی می‌کند.
این ساز عینک ها برای کسانی چشمانشان نمره ندارد و به دنبال خرید عدسی بلوکنترل بدون نمره هستند نیز بسیار بسیار مناسب است.

عینک های دوپل و خلبانی Aviator

این مدل عینک ها هم یکی دیگر از پرطرفدار ترین عینک ها هستند که تقریبا برای همه فرم های صورت ها مناسب اند. فرقی در جنسیت ندارد، هم آقایان و هم بانوان به راحتی می‌توانند از این عینک استفاده کنند. البته ابن مدل عینک طبی مردانه برای صورت گرد نیز بسیار مناسب است. زوایای مستطیلی شکل این عینک ها با گونه های گرد بسیار هم خوانی دارد و ترکیبی بسیار جذاب را در کنار هم می‌سازند.

عینک های چند ضلعی و هندسی شکل

این نوع عینک ها هم بخاطر زوایا و گوشه های زیاد خود، برای صورت های گرد بسیار مناسب است. مثلا عینک های شش ضلعی که امروزه طرفداران خیلی زیادی پیدا کرده است، هم برای آقایان و هم برای بانوان صورت گرد بسیار جذاب و دلنشین هستند.
ترکیب آنها با یک صورت گرد و تپل خیلی دیدنی می‌شود و چهره ای گیرا و شاداب خواهد ساخت.


چه فریمی برای مدل عینک برای صورت گرد مناسب نیست؟

معمولا افرادی که صورت گرد دارن به دنبال عینک هایی می‌گردند که ویژگی ها و جذابیت های چهره آنها را دوچندان کند. ولی انتخاب بعضی فریم عینک برای صورت گرد بسیار اشتباه است و باعث می‌شود تا این موضوع به صورت برعکس عمل کند.

در ادامه برخی از مدل عینک هایی که بهتر است تا برای صورت های گرد و تپل انتخاب نشود را به شما معرفی کرده ایم. با ما همراه باشید.

عینک های سایز کوچک

همانطور که عینک های بزرگ سبب می‌شود تا چهره ما کشیده تر و کوچکتر دیده شوند، عینک های کوچک برعکس این موضوع عمل می‌کنند. با انتخاب عینک های کوچک، گردی و بزرگی صورت خیلی بیشتر دیده می‌شود. بجای آنکه عینک در چهره ما اثر مثبت ایجاد کند، به نحوی در صورت ما گم می‌شود.

البته این موضوع را هم باید گفت که اگر نمره چشم شما خیلی بالا باشد، صرف نظر از بزرگی صورت باید عینک های کوچک را انتخاب کنیم. زیرا هرچقدر سایز عینک ما کوچکتر باشد، ضخامت نهایی عدسی ما نیز کمتر خواهد شد و این موضوع در زیبایی چهره ما بسیار تاثیر گذار است.

عینک های گرد و بیضی شکل

این را بدانید که هدف از انتخاب عینک طبی برای صورت گرد، ایجاد تعائل و بالانس در زیبایی چهره است. انتخاب عینک های گرد و بیضی شکل باعث می‌شود تا زوایای منحنی شکل صورت بسیار تشدید شوند و در نهایت ترکیبی یکسان و بیش از اندازه گرد بر روی صورت داشته باشیم.

البته تمامی این صحبت ها فقط به عنوان پیشنهاد است و هیچ قانون نوشته شده و محکمی برای انتخاب عینک برای انواع چهره نیست. در اصل شما باید عینکی را انتخاب کنید که وقتی بر روی صورت خود آن را ی‌بینید، احساس شادی و لذت را تجربه نمایید. صرف نظر از تمامی این صحبت ها و پیشنهادها.


از کجا عینک بخرم؟

از همینجا. کافی است بر روی لینک خرید عینک طبی کلیک کنید تا تعداد زیادی از عینک های قیمت مناسب و باکیفیت در اختیار شما قرار گیرد. تمامی این عینک ها با حساسیت بسیار بالایی انتخاب شده و همگی از مرغوبیت و ارزندگی خیلی زیادی برخوردار هستند.
در صورت داشتن هرگونه سوال و یا مشکل نیز حتما از طریق شماره تماس های فروشگاه با مشاورین ما در ارتباط باشید تا شما را کاملا رایگان راهنمایی کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *