انواع روش‌های تست عینک آفتابی

انواع روش‌های تست عینک آفتابی با موبایل، کنترل تلویزیون و…


امروزه یکی از پرکاربردترین وسایلی که تقریباً همه مردم از آن استفاده می‌کنند و نقش بسیار مهمی در حوزه‌ی مد و فشن هم می‌تواند ایفا کند، استفاده از عینک آفتابی است؛ از آن جایی که عینک آفتابی ارتباطی بسیار قوی با چشمان ما خواهد داشت، از این رو نیاز است تا عینک آفتابی‌ای را انتخاب کنیم که ضرری برای چشمان ما نداشته باشد زیرا نقش بسیار مهمی در زمینه سلامت چشمان ما خواهد داشت. بنابراین بهتر است با تست عینک آفتابی به اصل یا فیک بودن آن پی ببریم تا بتوانیم عینکی باکیفیت برای خود انتخاب کنیم. متأسفانه امروزه افراد بسیاری هستند که انواع مختلف عینک‌های آفتابی اصل را کپی برداری می‌کنند و در قالب عینک آفتابی اورجینال با قیمتی بسیار بالا به مردم می‌فروشند. این موضوع ما را در صدد این بر آورد تا در این مقاله درباره نحوه تشخیص عینک اصل با کپی صحبت کنیم و شما را با روش‌های مختلف تست عینک آفتابی آشنا کنیم؛ پس پیشنهاد می‌کنیم تا انتهای مقاله همراه emiroptic باشید. همچنین لازم به ذکر است شما می‌توانید عدسی طبی اصل برای عینک بلوکات یا بلوکنترل را نیز در سایت ما بررسی و خریداری نمایید.

 تشخیص عینک آفتابی اصل و فیک

تشخیص عینک آفتابی اصل و فیک

همان طور که گفتیم در این مقاله قصد داریم تا شما را با روش‌های مختلفی برای پی بردن به اورجینال بودن عینک آفتابی یا تقلبی بودن آن آشنا کنیم. یکی از رایج‌ترین روش‌هایی که برای تشخیص و تست عینک استفاده می‌شود این است که با استفاده از کنترل تلویزیون به اصل یا فیک بودن آن پی ببریم.

برای تست عینک می‌توان از کنترل یا ریموت تلویزیون استفاده کرد. نحوه تست عینک آفتابی با ریموت به این صورت است که شما می‌توانید شیشه عینک را جلوی ریموت بگیرید. اگر که عینک آفتابی اورجینال و اصل باشد، ریموت کنترل می‌تواند عملکرد خود را به خوبی داشته باشد، اما در صورتی که عینک آفتابی مورد نظر تقلبی باشد، شیشه فیک مانع عملکرد درست ریموت می‌شود.

بررسی کیفیت ساخت

بررسی کیفیت ساخت عینک آفتابی

از مهم‌ترین ویژگی‌هایی که می‌توان با استفاده از آن به اصل یا فیک بودن عینک پی برد، بررسی معیارها و ویژگی‌های ظاهری آن از جمله چگونگی ساخت و همچنین متریال به کار رفته در ساخت عینک است. عینک‌های اورجینال معمولاً از کیفیت بسیار خوب و بالایی برخوردار هستند و مواد به کار رفته در ساخت آن‌ها کیفیت و مرغوبیت بالایی دارند؛ همین موضوع، یعنی استفاده از مواد با کیفیت و مرغوب در ساخت عینک آفتابی اورجینال سبب می‌شود تا قیمت عینک آفتابی نسبت به محصولات مشابه و بی کیفیت بالاتر باشد.

برای این که بتوانید کیفیت یک عینک آفتابی را به خوبی تشخیص دهید، پیشنهاد می‌شود تا ویژگی‌های ظاهری آن را مورد بررسی قرار دهید. از این ویژگی‌های ظاهری می‌توان به دسته‌های عینک، کیفیت شیشه‌های آن، قیمت فریم عینک و قاب دور عدسی اشاره کرد. اگر که عینک آفتابی اورجینال باشد شما در تست عینک آفتابی باید متوجه این شوید که این بخش‌های نام برده شده با کیفیت خوبی ساخته شده باشند.

برای بررسی و تست ویژگی‌های ظاهری عینک آفتابی، پیشنهاد می‌شود تا در قسمت فریم و عدسی عینک آفتابی به این دقت داشته باشید که هیچ شکاف، خش، ضخامت‌های ناموزون وجود نداشته باشد. به طور کلی عینک‌های آفتابی فیک وزن کمتری نسبت به عینک اورجینال دارند و سبک‌تر هستند. همچنین بد نیست بدانید که در عینک آفتابی اورجینال زمانی که شما آن را از بالا مشاهده کنید، تقارن عینک را به خوبی مشاهده خواهید کرد.

بررسی پلاریزه بودن عینک آفتابی

بررسی پلاریزه بودن عینک آفتابی

یکی دیگر از روش‌هایی که شما با تست عینک آفتابی می‌توانید به اصل یا تقلبی بودن آن پی ببرید، بررسی خاصیت پلاریزه عینک است. خاصیت پلاریزه به طور معمول سبب می‌شود تا در محیط‌های بسیار پر نور، این عینک بتواند تصویری بهتر و با کیفیت را با حذف نورهای اضافه به شما ارائه دهد. همچنین بد نیست در این جا به این موضوع اشاره شود که عینک پلاریزه می‌تواند به‌خوبی از چشمان شما در برابر نور مضر آفتاب محافظت کند. (برای محافظت از چشمان خود در مقابل نورهای آبی نیز می‌توانید از عینک موبایل یا کامیپیوتر استفاده کنید.)

در تست عینک آفتابی و ویژگی پلاریزه عینک شما می‌توانید از گوشی موبایل خود استفاده کنید. تشخیص پلاریزه بودن عینک آفتابی به وسیله تلفن همراه به این صورت است که شما بایستی لنز یا عدسی عینک را در مقابل گوشی خود قرار دهید؛ سپس بایستی یا لنز عینک یا صفحه نمایش گوشی را به اندازه 60 درجه بچرخانید. لازم به ذکر است اگر رنگ لنز کمی تیره‌تر شد، این بدین معناست که عینک آفتابی شما دارای خاصیت پلاریزه است.

تشخیص اصل بودن آن به وسیله سریال

تشخیص اصل بودن عینک آفتابی به وسیله سریال

امروزه در بازار به وفور مشاهده می‌شود که عینک‌های آفتابی زیادی به عنوان عینک اصل و اورجینال به مردم فروخته می‌شود؛ در صورتی که این عینک‌ها غیر اصل هستند. یکی دیگر از روش‌هایی که در تست عینک آفتابی شما می‌توانید از اصل بودن یا تقلبی بودن آن آگاه شوید، توجه به شماره سریال این عینک است. لازم به ذکر است که عینک‌های آفتابی اورجینال معمولاً دارای شماره سریال هستند که شما می‌توانید با مراجعه به وب‌سایت اصلی برند عینک آفتابی خریداری شده و تطبیق دادن شماره سریال وب‌سایت با شماره سریال بر روی عینک از اورجینال یا تقلبی بودن آن آگاه شوید.

بررسی علائم روی شیشه عینک آفتابی

بررسی علائم روی شیشه عینک آفتابی

یکی دیگر از روش‌های تست عینک آفتابی، بررسی علائم بر روی شیشه‌های آن است. به طور معمول برندهای معروف عینک آفتابی در دنیا بر روی شیشه‌های عینک خود یک نشان مخفی ایجاد می‌کنند که شما با بررسی آن می‌توانید مطمئن شوید که عینک آفتابی شما اورجینال است. برای مثال در عینک‌های اصل برند ری بن، بر روی روبینی‌های عینک حروف R و B با ظرافت و زیبایی خاصی حک شده‌اند؛ البته برای این که بتوانید این حروف را ببینید باید دقت زیادی به خر دهید و دقیق‌تر به عینک نگاه کنید.

جمع‌بندی

در این مقاله سعی کردیم تا شما برای با روش‌های تست عینک آفتابی آشنا کنیم. در این مقاله به این پرداختیم که به چه روش‌هایی می‌توانیم به اصل یا تقلبی بودن عینک آفتابی پی ببریم. اگر قصد خرید عدسی یا عینک طبی را دارید، می‌توانید از فروشگاه امیر اپتیک خرید خود را انجام دهید. با تشکر از شما که وقت ارزشمندتان را در اختیار ما گذاشتید و به مطالعه این مقاله پرداختید.

preloader