عدسی آنتی گلر چیست ؟ Anti Glare5/5 - (1 امتیاز)

عدسی آنتی گلر Anti-glare یک اصطلاح به معنای ضد خیرگی نور است. خیرگی نور یا همان پخش نور زمانی رخ می دهد که ما در برابر منبع نور تقریباً قدرتمندی قرار بگیریم و تابش آن منبع نور به گونه ای باشد که هم چشم را اذیت کند. و هم در اطراف آن منبع، پخش شدگی و تابش های اضافی زیادی ببینیم. مثل زمانی که نور ماشین‌های روبرو و یا چراغ های خیابان چشم شما را می‌زند و آزارتان می‌دهد و خطوط بلند و اضافی را در اطراف آن می‌بینیم.

Anti Glare، آپشنی است مخصوص خیرگی نور که به عنوان یک پوشش محافظ بر روی عدسی عینک اعمال می‌شود تا این پخش نور را تا حد توان خود کاهش دهد.

آنتی گلر چیست؟

عدسی آنتی گلر دقیقاً چیست؟

Anti Glare یک نوع پوشش coating بر روی برخی از عدسی‌های عینک است که نورهای خیره کننده و آزار دهنده محیط را کمی کاهش می‌دهد. نورهایی که همگی ما در اطراف منبع های نوری بزرگ آنها را میبینیم. مثل چراغ های خیابان، چراغ اتومبیل ها، لامپ های بزرگ و خیلی از منبع های دیگر.

البته در خیلی از مقالات و محتواهای منتشر شده، عدسی آنتی گلر را همان عدسی آنتی رفلکس می‌نامند. عدسی ای که عبوردهی نور از آن بیشتر از عدسی های معمولی است و بازتاب نور از سطح عدسی بالاتر است.

درباره عدسی آنتی رفلکس بیشتر بدانید

چرا Anti-glare مهم است؟

چرا Anti-glare مهم است؟

استفاده از پوشش Anti-glare یا ضد خیرگی نور برای افرادی که منبع‌های نوری محیط اطرافشان مخصوصاً در شب آنها را اذیت می‌کند بسیار مهم است. گروه های زیادی هستند که از رانندگی در شب آزار می‌بینند و به دنبال یک راه حل مناسب و کار آمد برای آن می‌گردند. مخصوصاً برای کسانی که دچار عارضه Photo Phobia یا ترس از نور شده اند. استفاده از عدسی‌های آنتی گلر یا همان ضد تابش نور، بسیار توصیه می‌شود.

چه کسانی باید از عدسی آنتی گلر استفاده کنند؟

  • کسانی که رانندگی در شب آزارشان می‌دهد
  • کسانی که بازتاب های اضافی نور اذیتشان می‌کند
  • کسانی نمره چشمشان بالاست
  • کسانی که در محیط‌های پر نور زیاد در رفت و آمدند

این نکته را هم اضافه کنیم که، از نظر علم چشم پزشکی انسان در مواجه با نور شدید و یا نور دائمی دچار دو سطح از خیرگی می شود.

  • سطح اول: این سطح را سطح ناراحتی می‌نامند. زمانی رخ می دهد که چشم در معرض نور شدید قرار بگیرد و مردمک برای محافظت از چشم تنگ شود. در این حالت از خیرگی دیدن اشیاء دور سخت می شود.
  • سطح دوم: این سطح از خیرگی را خیرگی از کار افتادگی می نامند. این اتفاق در نتیجه قرار گرفتن طولانی مدت چشم در برابر نور شدید رخ می دهد. در این حالت توانایی دیدن تصاویر برای مدتی کوتاهی از بین می ورد.

Anti-glare در عینک ها

Anti-glare در عینک ها

عدسی‌های زیادی تحت عنوان آنتی گلر در بازار موجود است. برندهای مختلف با آپشن های مختلف. برخی از آنها آنچنان موثر نیستند، برخی دیگر دوام زیادی ندارند و برخی دیگر هم به خوبی عمل کرده اند. صادقانه باید بگوییم که کماکان خود ما نیز به دنبال بهترین محصولات موجود در بازار هستیم تا آنهایی را به شما معرفی کنیم که واقعاً کیفیت بالایی داشته باشند و کارایی درخور قیمتشان داشته باشند.

در ساخت این عدسی ها از لایه ها و پوشش‌های مختلفی استفاده می شود که همگی بر روی سطح عدسی عینک پوشانده می‌شوند. این لایه‌ها قادر هستند بازتاب نور را به حداقل برسانند، عبور دهی نور از سطح عدسی را افزایش دهند و در نهایت شفافیت دید مناسبی را برای شما فراهم آورند.

این عدسی ها در ظاهر شبیه به مابقی عدسی های طبی عینک هستند اما دارای ویژگی های منحصر به فردی که درباره آنها صحبت کردیم می‌باشند.

این موضوع را باید بدانید!

یکی از مهمترین موضوعاتی که در هنگام رانندگی در شب باید به آن توجه داشته باشید این است که متاسفانه شیشه جلو اتومبیل ها، خودشان تولید Glare یا یازتاب های خیره کننده می‌کنند. یعنی ممکن است که یک عدسی آنتی گلر با برند مطرح خریداری کنیم ولی باز هم در هنگام رانندگی در شب، مخصوصاً در شب‌های بارانی، این نورها و بازتاب‌های خیره کننده را از پشت شیشه جلو خودرو در اطراف منبع نوری ببینیم. اما اگر سر خود را از پنجره کناری بیرون ببرید و به آن منبع نوری نگاه کنید، متوجه خواهید شد که آن تابش خیره کننده اضافی تا حد خیلی زیادی از بین می‌رود. این نکته ای است که باید به آن توجه داشته باشید و اجازه ندهید که باعث قضاوت اشتباه درباره آن محصول بشود.

بهترین محصولات آنتی گلر در بازار

همانطور که در بالا گفتیم، خود ما نیز کماکان به دنبال بهترین برندهای آنتی گلر در بازار هستیم. حتما در آپدیت های آینده، تعدادی از آنها را که ارزش خرید دارند به شما معرفی خواهیم کرد. اما برای شروع می‌توانید درباره دو برند، اطلاعات بیشتری کسب کنید.

  • عدسی Zeiss Drivesafe
  • عدسی Kodak Night Vision
help_outline همین حالا با کارشناسان ما صحبت کنید

جمع بندی

در نهایت باید گفت که خریدن عینک‌های ضد خیرگی می‌تواند راه حل مناسبی برای آرامش بیشتر چشم در محیط های پر از بازتاب ها و تابش های آزار دهنده باشد. اما به شدت مهم است که چه محصولی را برای خود انتخاب می‌کنیم. قطعاً خود ما نیز به دنبال یافتن ارزنده ترین محصولات هستیم. و شما نیز می‌توانید در آینده ای نزدیک، می‌توانید بهترین و با کیفیت‌ترین عدسی‌های Anti-glare را از فروشگاه Emiroptic خریداری کنید. خیالتان کاملا راحت باشد که تمامی اجناس با بالاترین کیفیت و با قیمت مناسب تقدیمتان خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *