راهنمای تشخیص عینک آفتابی اصل4/5 - (3 امتیاز)

در این مقاله قصد داریم تا انواع راه های تشخیص عینک آفتابی اصل را به شما یاد دهیم. بعد از خواندن این متن، قطعا نکات بسیار ارزشمندی را آموزش خواهید دید. همچنین تشخیص عینک آفتابی اصل نیز برای شما بسیار راحت تر خواهد بود. پس تا انتها با امیر اپتیک همراه باشید.

این موضوع یک حقیقت محض است که عینک آفتابی شما، شخصیت و درون شما را تعریف می‌کند. این وسیله یکی از مهمترین اکسسوری هایی است که شما باید برای خود انتخاب کنید. اگر بدون دقت و توجه کافی به سمت خرید آن قدم بردارید در اصل استایل و جذبه خود را به خطر انداخته اید. با یک عینک تقلبی دیگر آن تاثیر گذاری و توجهی را که در هنگام ورود به یک جمع باید داشته باشید را نخواهید داشت و این موضوع تمامی معادلات را به هم خواهد زد. پس اینجاست که تشخیص عینک آفتابی اصل از تقلبی بسیار مهم می‌شود.

help_outline همین حالا با کارشناسان ما صحبت کنید

ویژگی عینک آفتابی اصل

مشخصات عینک آفتابی اصل چیست؟

بازار عینک آفتابی های تقلبی در جهان بسیار داغ است و انواع و اقسام مدل ها در کیفیت های مختلف از آنها وجود دارد. کیفیت ساخت برخی از آنها به گونه ای است که به سختی می‌توان اصل یا فیک بودن آنها را تشخیص داد. به همین خاطر است که متاسفانه به دفعات دیده شده در مراکز فروش حضوری و آنلاین زیادی، عینک تقلبی را به اسم اصل فروخته اند.

مواردی مهم که باید بررسی کنیم:

 • دقت در بسته بندی و جلد عینک
 • بررسی کیفیت ساخت فریم و عدسی
 • بررسی لولاهای عینک
 • قیمت محصول
 • تشخیص اصالت با موبایل

به همین خاطر در ادامه، چند راهکار برای تشخیص عینک آفتابی اصل در اختیارتان قرار داده ایم.

تشخیص عینک آفتابی اصل از بسته بندی

یکی از ویژگی های عینک آفتابی اصل، بسته بندی آن است. تقریبا تمامی برندهای اورجینال، از یک جلد عینک باکیفیت و مرغوب برخوردارند. کیفیتی که کاملا ملموس و مشخص است. البته در حال حاظر عینک های High Copy ساخت چین نیز بسته بندی شبیه به اورجینال را دارند. به نحوی که تشخیص دادن آن با اورجینال، کمی سخت می‌شود. در ایران نیز به دلیل افزایش قیمت تمام شده واردات برای وارد کننده ها، عینک های اورجینال بدون جلد وارد کشور می‌شوند و جلد های آنها یا در ایران تولید می‌شود و یا از چین وارد کشور می‌شوند.

در کل باید گفت که برای تشخیص عینک آفتابی اصل، نباید زیاد به بسته بندی آن متکی بود. ولی قطعاً یکی از مشخصات اصل بودن یک عینک، جلد و بسته بندی آن است.

کیفیت عینک آفتابی

کیفیت ساخت عینک آفتابی

این بخش مهمترین و اصلی ترین راه برای تشخیص عینک آفتابی اصل از تقلبی است. کیفیت ساخت یک عینک هیچگاه دروغ نمی‌گوید. البته اگر توانایی تشخیص جنس خوب از تقلبی را داشته باشیم. به قول حاج محمود نکوگویان، رئیس اسبق صنف عینک سازان تهران، زمانی یک متخصص عینک می‌شوید که حداقل هزار عدد عینک را در دست بگیرید، دسته های آن را باز کنید و کامل آن را لمس کنید. به جنس آن توجه کنید، به ظرافت ساخت آن دقت کنید و در نهایت قادر خواهید بود که جنس خوب را از بد تشخیص دهید.

امروزه با پیشرفت بسیار زیاد چین در صنعت عینک سازی، تقریباً نود درصد عینک ها در چین تولید می‌شود. حتی برخی برندهای مطرح و شناخته شده نیز محصولات خود را در چین تولید می‌کنند. این روند تا جایی ادامه پیدا کرده که دیگر تشخیص عینک های High copy یا Master Quality از عینک های اورجینال خیلی خیلی دشوار شده است. ولی یکسری برند نیز در ایتالیا، اسپانیا، آلمان و امریکا نیز تولید می‌شوند که بخاطر ناشناخته بودن و محدود بودن تولیدات آنها اصلا تقلبی ندارند. به محض اینکه این عینک ها را در دست می‌گیرید کاملا مشخص می‌شود که اورجینال و مرغوب هستند.

تفاوت لولا های عینک اورجینال و تقلبی

یکی دیگر از خصوصیات عینک آفتابی اصل، لولاهای آنها است. عینک های اورجینال، خیلی بر این مسئله تاکید دارند که اتصالات مرغوب و باکیفیتی استفاده کنند. برعکس در عینک های ساخت چین و یا عینک های بی‌کیفیت، چند مدل اتصالات یکسان و عمومی را خواهید دید. البته این بدان معنا نیست که همه عینک های ساخت چین، بی‌کیفیت هستند. نه اصلا اینطور نیست. یکسری عینک های ساخت چین، از متریال و اتصالات بسیار باکیفیتی استفاده می‌کنند که طبیعتاً قیمت آنها نیز بالاتر است. اما یکسری دیگر نیز کاملا بی‌‌کیفیت و تقلبی هستند. این به تولید کننده مربوط است که با چه قیمتی بخواهد آن عینک تولید شود.

پس فرقی نمی‌کند چه عینکی با چه برندی خریداری می‌کنید. موقع خرید حتما به لولا ها و اتصالات آن توجه کنید که کیفیت مرغوب و قابل قبولب داشته باشند.

قیمت عینک آفتابی اورجینال و تقلبی

تفاوت قیمت عینک اصل و فیک

تقریبا غیر منطقی است اگر بخواهیم بوسیله قیمت یک عینک، اصل بودن یا تقلبی بودن آن را تعیین کنیم. زیرا همین الان نیز خیلی از فروشگاه ها، عینک های High Copy که کیفیت ساخت بالایی دارند را به اسم عینک آفتابی اصل با قیمت های بالا می‌فروشند. پس اصلا ملاک را قیمت در نظر نگیرید. هرچند که یک عینک آفتابی اورجینال، بخاطر کیفیت مرغوبی که دارد اصلا ارزان نیست. البته خیلی از برندها نیز هستند که بواسطه شهرت زیاد خود، با اینکه کیفیت عینکشان کاملا معمولی است، ولی قیمت محصولاتشان خیلی بالاست. پس معروف بودن یک برند نیز دلیل بر مرغوب بودن عینک نیست! به کیفیت ساخت آن عینک توجه کنید.

کیفیت عدسی های آفتابی را بررسی کنید!

این بخش نیز یکی دیگر از اصلی ترین خصوصیات عینک آفتابی اصل است. عینک های اورجینال، البته برندهای اصیل و حرفه ای، توجه خیلی بالایی بر استفاده از عدسی های باکیفیت و مرغوب دارند. عدسی های آفتابی آنها وضوح دید و شفافیت خیلی بالایی دارند. از مواد اولیه مرغوب ساخته شده اند و در مقایسه با دیگر عینک های آفتابی معمولی، یک سر و گردن بالاتر هستند. در صورتی که عدسی عینک های تقلبی، بسیار بی‌کیفیت و معمولی است. از یک پلاستیک خیلی بی‌کیفیت و ارزان قیمت ساخته شده و شفافیت و وضوح کاملا معمولی ای دارند.

اما متاسفانه تشخیص این عدسی ها هم برای افراد معمولی بسیار سخت است. هرکسی نمی‌تواند خوب و بد بودن آنها را به راحتی تشخیص دهد. پس بهتر است تا از یک مرکز قابل اعتماد خرید کنید.

تشخیص عینک آفتابی اصل با موبایل

تشخیص عینک آفتابی اصل و تقلبی با موبایل

یکی از عجیب ترین موضوعاتی که در تمام دوران کاری خودمان با آن برخورد کردیم، عبارت تشخیص عینک آفتابی اصل با موبایل بوده است. تنها راهی که با موبایل میتوان اصل بودن یا نبودن یک عینک را تشخیص داد، این است که از طریق موبایل یکسری مشخصات عینک را با نمونه اورجینال آن در وبسایت رسمی خود برند چک کرد. برخی برندها برای خود سایت و اپلیکیشن اختصاصی دارند که شما می‌توانید بوسیله دوربین موبایل خود از عینک آفتابی خودتان عکس بگیرید و با نمونه اصل آن در اینترنت مقایسه کنید.

help_outline همین حالا با کارشناسان ما صحبت کنید

ولی این را بدانید که این روش اصلا روش موثر و کارآمدی نیست و فقط برای برخی برندهای انگشت شمار تا حدی کارایی دارد. پس آن را فراموش کنید.


مقالات پیشنهادی :

۶ اقدام جهت پیشگیری از ضعیف شدن چشم

نور آبی چه خطراتی برای چشم دارد؟

۸ برند برتر عدسی عینک طبی در جهان کدامند؟

سوالات متداول

 • آیا عینک آفتابی ارزان هم می تواند اصل باشد؟
  اصل بودن یک عینک آفتابی به کیفیت ساخت آن است. یعنی فریم عینک آن و همچنین عدسی آفتابی آن کاملا مرغوب و باکیفیت باشد. که یک عینک آفتابی ارزان به این دلیل قیمتش پایین است زیرا از مواد ارزان قیمت ساخته شده است. البته هر گرانی ای هم دلیل بر کیفیت بالا نیست.
 • از کجا می توان عینک آفتابی اصل خرید؟
  سعی کنید از فروشگاه هایی خرید کنید که اطلاعات درست و دقیقی به شما می‌دهند. نکات تخصصی تشخیص را به شما یاد می‌دهند و از تولید محتوای آنها کاملا مشخص است که به فکر مشتریان خود هستند.
 • چگونه می توان عینک آفتابی اصل را از تقلبی تشخیص داد؟
  این یکی از سخت ترین کارهایی است که کمتر کسی می‌تواند به آن مسلط شود. برخی نکات ریز در ساخت فریم مثل کیفیت لولا ها، مارک های روی بدنه، گوشه و کنار ها و موارد دیگر هستند که می‌توان بوسیله آنها تشخیص داد. ولی باز باید گفت این کار هر کسی نیست. بهتر است از فروشگاه های قابل اعتماد خرید کنید.
 • آیا می توان از عینک طبی آفتابی به عنوان عینک آفتابی معمولی استفاده کرد؟
  عینک طبی آفتابی همان عینک آفتابی معمولی است فقط با عدسی آفتابی نمره دار. دیگر فرقی با یکدیگر دارند. کسی که چشمانش ضعیف است باید عینک طبی آفتابی استفاده کند و کسی که چشمانش بدون نمره است، از عینک آفتابی بدون نمره استفاده می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *